Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik Ev Fiyatları

Son yılların gözde evleri haline gelen prefabrik evlerin fiyatları normal konutlara göre çok daha hesaplı geliyor prefabrik evlerin fiyatları modellerine göre değişiyor.

prefabrik evler normal daire fiyatlarının çok altında estetik sağlam hafif yapılar

Hafifliği ile deprem güvenliği açısından son yılların gözdesi haline gelen prefabrik konutlara olan ilgi her geçen gün artıyor.

Ortalama 100 bin TL'ye mal olan daireleri satın almak istemeyenlerin, aynı fiyata 3 katlı tripleks villa yaptırabildikleri teknoloji, çelik konstrüksi-yon yapısı ve güvenliğiyle de ilgi görüyor.

Bugün ikincisi düzenlenen Prefabrik Konut Fuarı'nda görücüye çıkan evler, tasarımlarıyla da ev sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunulacak. 120 metre kare tek katlı ya da dubleks evler 12 bin 500 TL ile 30 bin TL arasında satışa sunulurken, çelik konstrüksiyonlu tripleks villalar da 40 bin TL ile 120 bin TL arasında müşteriye sunuluyor.

Anahtar teslim olan evler için alıcının sadece arsasını ve temelini atmış olması yeterli oluyor. Şirket danışmanlarıyla birlikte arsa ve temel hazırlayan ev sahipleri, bir haftada dairelerine kavuşabiliyorlar. Türkiye'de yaklaşık 15 yıl önce sektörel hizmet amaçlı kurulan prefabrik konut sektörü, özellikle 99 Marmara depremi sonrasında hızla gelişti. Evler özellikle yazlık ev ihtiyacı olan ailelerden büyük talep görüyor.

 

Kaynak: Yenişafak

Etiketler : prefabrik , prefabrik ev , prefabrik evler , prefabrik ev fiyatları , prefabrik dünyası , emlak haber , konut dünyası , emlak dünyası , emlak ve gayrimenkul , gayrimenkul kulisi , emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman