TOKİ hazineden aldığı alanlarda neden arsa üretmiyor?

TOKİ hazineden aldığı alanlarda neden arsa üretmiyor?

 

Şu anda inşaatın hızlı alt yapısı tam olan mahallelerde arsa kat karşılığı oranlarının yüzde 40’lara ulaştığını kaydeden Çeliker, “Mahallelerimizde kalan arsaların neredeyse tamamı tapu problemli arsalardır. TOKİ arsa üretmek için hazineden aldığı alanlarda neden arsa üretmemekte? Buraları neden sattığı anlaşılamamaktadır. Acaba arsalardan elde edeceği gelire muhtaç mı kaldı?” diye konuştu.
 
Özellikle belediyelerin imar şuulu arsalar ile ilgili sıkıntılarının had safhada olduğunu öne süren Çeliker, ruhsat süresi içinde yapılan ancak ruhsatlarını yenilemedikleri için iskân alamayan inşaatlar için defalarca çalışma yapılacağının söylendiğini belirterek bu konuda henüz bir çalışma olmadığını da vurguladı.
 
Çeliker, “Buradan Bayındırlık Bakanlığına sesleniyoruz; bu konuda acil bir çözüm şarttır. Şehrimizde bu durumda olan yaklaşık 10 bin konut bulunmakta. Bu konutlar inşaat aboneliğinden elektrik ve su kullanmaktadırlar. Bu sonuç dar gelirli vatandaşlarımız için hak etmedikleri ek külfettir. Konunun hükümet tarafından tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz” dedi.
 

Etiketler : toki , toki haber , imar şuurlu arsalar , toki arsa üretmiyor

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman