20 Bin Yeni Markalı Konut Projesi Geliyor

20 Bin Yeni Markalı Konut Projesi Geliyor

Gayrimenkul sektöründe gözler bayram sonrasında okulların açılmasıyla başlayacak canlılığa çevrildi. Şu anda mevcut projelerinin satış ve teslimlerine odaklanan şirketler, büyük ve iddialı projelerini eylül ayıyla birlikte piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Ramazan sonrası hareketlenecek piyasada binlerce yeni konut tüketiciye sunulmuş olacak. Yılın son çeyreğinde lansmanı yapılacak konut sayısını 20 bini bulması bekleniyor. Bu konutların arasında ekonomik konutlar bulunurken, piyasadaki dev şirketler ise dev projelerle geliyor.
 
Ağaoğlu’dan Maslak’a 6 bin konut

Kısa süre önce My Home Maslak projesini satışa çıkaran Ağaoğlu, asıl projesini ise ekim ayına saklıyor. Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçirilecek proje 6 bin konuttan oluşacak.
İstanbul’un farklı yerlerinde arsa stoğu olan Ağaoğlu’nun Maslak Ayazağa projesini  242 dönümlük dev arsada yapacak. Myhome Maslak projesine yakın bir konumda bulunan proje farklı bir mimari kosepte sahip olacak.
 
Teknik Yapı’dan Tuzla’ya 5 bin 500 konut
 
Dört yılda Kartal’a yaklaşık 2 bin 400 konutluk beş projeyle neredeyse küçük bir şehir kuran Teknik Yapı, şimdi de 5 bin 500 konut için Tuzla’ya geçiyor. Firma, Emlak GYO’nun gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı modeli ile projeyi gerçekleştirecek. Tuzla’da konut ve rezidans ağırlıklı bir projeye başlayacak firma, toplam 300 bin 566 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleşecek ‘mini şehir’ projesinin ihalesini kazanmıştı. Tuzla’yı markalı projelerin çekim merkezi yapmak isteyen Teknik Yapı’nın çok uygun fiyatlardan satışa çıkması bekleniyor. Eylül ayında görücüye çıkacak projede kreşten parka, ticaret merkezinden okula kadar geniş sosyal alanlar yer alacak. Projenin büyüklüğünün yaklaşık 1 milyar lira olması bekleniyor.
 
Ofton’dan merkeze 2 proje

Bomonti’de dönüşüme öncülük ederek lüks konut projeleri yapan Ofton İnşaat, yeni konut projelerine yelken açtı. Ortaköy, Merter ve Kandilli’yi hedef alan firma kupon araziler üzerine yatırımcısına kazandıran projeler yapmak için harekete geçti. Kat karşılığı inşaat yapacak firma bu sayede atılımlarını sürdürecek. Kandilli Rasathanesi’nin yakınında 30 dönüm arazide de 180 dairelik sitenin inşaatına başlayacak Ofton İnşaat, burada 45 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirecek. Bomonti’ye ilk olarak Elysium Residence Bomonti ile giren firma, 2012’de Bomonti’de 500 konutluk bir projeye daha başlayacak. Bu da firmanın bir diğer projesi olan Elysium Fantastic’e benzeyecek.
 
Emaar’ın Çamlıca Pojesi Eylül’de
 
Toskana Vadisi projesiyle adından söz ettiren Emaar, uzun süredir merakla beklenen ‘Yeni İstanbul’ olarak bilinen Çamlıca projesini eylülde satışa sunacak.Toprak Grubu’na ait araziyi ihaleyle 425 milyon dolara alan Emaar Türkiye, projenin tanıtımın yapılacağı 6 bin metrekarelik satış ofisinin inşaatı tamamlandı ve örrnek evleri tamamladı. Çamlıca projesi 66 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Konut, alışveriş merkezi, otel, ofis ve rezidansların bir arada bulunacağı şekilde çok amaçlı olarak tasarlanan projede, bin 100 konut, 36 bin metrekarelik kiralanabilir alanda ofis, 130 bin metrekare kiralanabilir alanıyla İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri, 190 odalı 5 yıldızlı otel yer alıyor.
 Foster’ın tasarladığı kulenin alanda otel, üzerinde rezidans, onun üzerinde de bir manzara terası ve restoran kulübü olacak. Emaar sayesinde yeni markalar giriş yapacak. Konutlar ise Üsküdar, Beyoğlu ve Nişantaşı tarzında olacak. Proje etrafında İstiklal Caddesi’ndeki gibi tramvaylar dönecek. Proje ‘Yeni İstanbul’ olarak anılsa da lansmanda yeni bir isim ortaya çıkacak.

Varyap’tan Ataşehir’e kule
 
Varlıbaş Holding’in gayrimenkul şirketi Varyap ve GAP Ortak Girişimi’nin Avrupa’nın en yükseği’ olarak nitelendirilen projesiyle ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı. Ruhsatın alınmasıyla görücüye çıkması beklenen proje, 100 bin metrekarelik arsada 650 bin metrekarelik inşaat olarak planlandı. Üç büyük kule olarak tasarlanan projede otel, ofis ve rezidans bir arada bulunacak.
Yatırım değeri 1.5 milyar doları bulacak projenin dört yılda tamamlanması planlanıyor. Projede Bağdat Caddesi’nin benzerini bir alışveriş sokağı olarak tasarlanacak caddenin altına 150 bin metrekarelik AVM de yapılacak.
 
Dumankaya Maltepe’ye konsept proje

Konutun başarılı isimlerinden Dumankaya da yeni projeleri bir bir görücüye sunuyor. Son olarak Dumankaya Konsept Halkalı’yı satışa sunan firmanın yeni projesi Maltepe’de yapacağı Dragos Drive olacak. Sahil yolunda inşa edilecek proje 14 bin metrekare inşaat alanında 4 blokta 77 konuttan oluşacak. Toplam 15 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olacak projede 138 metrekare ile 288 metrekare arasında farklı büyüklerde konutlar bulunacak. 9’ar katlı 4 bloktan oluşan projede sosyal tesisi, yüzme havuzu, spor sahası ve kapalı otopark bulunacak.
 
Özyazıcı İnşaat’tan Ataköy’e Yalı Marine
 
Nish İstanbul ve Nish Adalar gibi projeleri hayata geçiren Özyazıcı İnşaat, İstanbul’un güzel projelerinden biri olan Yalı Marine Ataköy’e başlıyor. Özyazıcı İnşaat ve Karadeniz Örme ortaklığıyla Ataköy sahilinde inşa yapılacak ve yaklaşık 600 konuttan oluşacak Yalı Marine ismiyle lanse edildi. Ataköy sahilde denize sıfır konumdaki Yalı Marine, 75 bin metrekare arsa üzerinde bulunuyor. İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olacak Yalı Marine Ataköy’de teknoloji ve yeşil iç içe olacak.          
Özyurtlar İnşaat da Esenyurt’ta yaklaşık 3 bin konutluk üç proje ile geliyor. 120 milyon liralık Ncity 1150 konuttan oluşacak. Nşehir 1500 konuttan oluşacak. Sinpaş Yapı Sultanbeyli’de 654 konutluk yeni projeye başlıyor. Ön satış aşamasındaki dairelerin resmi satışları kısa süre sonra başlayacak. Doğa Gayrimenkul, 228 konutluk Dragos projesine, Dap Yapı, Maltepe ve Çağlayan’da bin konutluk yeni projelere başlayacak. Artaş, 650 konuttan oluşan Ispartakule 3 projesini satışa, Ayazağa’da 500 konutu görücüye çıkaracak. Sur Yapı, Güneşli’de, 300 konut ve ticari ünitelerden oluşacak projesini ekimde satışa çıkacak.
 

Etiketler : Ağaoğlu’dan Maslak’a 6 bin konut , Ofton’dan merkeze 2 proje , Emaar , Toskana Vadisi , Varyap’tan Ataşehir’e kule , Varlıbaş Holding , Dumankaya , Özyazıcı İnşaat’tan Ataköy’e Yalı Marine , Teknik Yapı’dan Tuzla’ya 5 bin 500 konut

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman