TOKİ’den kamuya modern binalar

TOKİ’den kamuya modern binalar

TOKİ’den kamuya modern binalar

TOKİ, kamu kurumlarına modern, estetik ve kaliteli hizmet binaları inşa ediyor. Milli Eğitim, Sağlık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Milli Savunma ile Maliye Bakanlıkları’na modern binalar kazandıran TOKİ, önemli projeleri başarıyla uyguluyor.

Devlet kurumları ile işbirliği içinde önemli projelere imza atan TOKİ, okulların ve sağlık tesislerinin yanı sıra, bakanlıklar ve diğer kamu kuruluşları ile yapılan protokoller kapsamında, ihtiyaç bölgelerinde sağlık, eğitim, spor tesisleri, karakollar, hizmet binaları, sevgi evleri ve yurtlar gibi birçok binanın yapımı üstlendi. TOKİ, kurumsal tecrübesini diğer kurum ve kuruluşlarla paylaşmak için iş birliği yapma prensibi çerçevesinde; 258’i Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile olmak üzere toplam 755 okul, 80 pansiyon, 781 spor salonu, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol ile 145 hastane, 90 sağlık ocağı, SHÇEK ile yapılan protokol ile de 24 sevgi evi, 18 engelsiz yaşam merkezi yapımını gerçekleştiriyor.

KAMU BİNALARINDA TOKİ’NİN İMZASI VAR

Kullanım ömrünü tamamlamış kamu binalarını yenileyen TOKİ, birçok kurum için özellikli binalar inşa ediyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hizmet binası, PTT Genel Müdürlüğü için İstanbul Hadımköy’de dev bir Posta ve Kargo İşleme Merkezi, Gümrük Müsteşarlığı hizmet binası, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Proton Çarpıştırıcı ve Araştırma Merkezi binası, Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü hizmet binası ile yeni kurulan üniversitelerin binalarının yapımını sürdürüyor.

HER ALANDA TOKİ VAR

TOKİ’nin kamuya yönelik yaptığı çalışmaların başında Kâğıthane’deki ‘Millî Arşiv Sitesi’ (Osmanlı Arşiv Sitesi) geliyor. Yapımı devam eden Milli Arşiv Sitesi ile İstanbul’da dört ayrı noktada bulunan arşivler özel korumalı tek merkezde toplanacak. TOKİ tarafından Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü için inşa edilen binada 350 kişilik araştırma salonu, araştırma enstitüsü, kütüphane ve müze, dijital arşivleme ünitesi, restorasyon ünitesi, yayın ve tanıtım hizmetleri ünitesi, 2 bin kişilik kongre merkezi ve sosyal tesisler, arşiv birimleri, idari binalar, konferans ve sergi salonları, misafirhane, kapalı otoparklar yer alıyor.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) için yapılan Proton Hızlandırıcı Tesisi ise Ankara’da Sarayköy Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi (SANAEM) yerleşkesinde kuruluyor. 6 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip tesiste, atık odası, siklotron odası, teknik odalar, ofisler, araştırma odaları, seminer salonu, laboratuarlar bulunacak.

TOKİ’nin Ankara’da inşa ettiği kamu binalardan biri de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ait. Eskişehir Yolu’nda modern görünümüyle dikkat çeken bakanlığın yeni binası, mavi-beyaz rengiyle dikkat çekiyor. 49 bin metrekare kullanım alanına sahip bina 16 kattan oluşuyor.

Eskişehir Yolu üzerinde dikkat çeken uygulamalardan bir diğeri de Gümrük Müsteşarlığı hizmet binası. TOKİ’nin Beytepe mevkiinde inşa ettirdiği hizmet binası 7 kattan oluşuyor. Yeni hizmet binası, yemekhane, kapalı otopark ve kreşten oluşacak.

TOKİ, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) için Ankara’da modern ve teknolojik bir bina inşa etti. Bünyesinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) gibi önemli bir kurumda bulunan BTK, internet ve teknolojik alandaki hızlı gelişmelere paralel olarak doğan yeni bina ihtiyacını da TOKİ sayesinde karşılamış oldu. Ankara’ya 25 kilometre uzaklıktaki İncek köyünde inşa edilen bina, inşaat ve teknolojinin buluşma adresi oldu.

TOKİ, PTT Genel Müdürlüğü için İstanbul Hadımköy’de dev bir Posta ve Kargo İşleme Merkezi kurdu. 44 bin 904 metrekarelik inşaat alanına sahip olan bina, PTT Genel Müdürlüğünün kargo konusundaki bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek büyüklükte.

Maliye Bakanlığı için vergi dairesi binaları, Sosyal Güvenlik Kurumu’na hizmet binası, Emniyet Genel Müdürlüğü için Polis Meslek Yüksek Okulu binaları inşa eden TOKİ, Afyonkarahisar’da ise müze ve kültür merkezi yapacak.

Kamuya yeni hizmet binalarının yanı sıra TOKİ, Ankara’daki tarihi Vilayet Konağı’nı, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne ait hizmet binasını ve İstanbul Üsküdar’daki tarihi mahkeme binası restore etti. Kaynak: Toki

Etiketler : TOKİ’den kamuya modern binalar , toki kamu binaları , tokide günlük haber , toki güncel haber , toki haberleri , toki kamu binalarını yeniliyor , en iyi emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman