Genelkurmay Başkanı Özel TOKİ'den Konut Aldı

Genelkurmay Başkanı Özel TOKİ'den Konut Aldı

 Necdet Paşa TOKİ'den Konut Aldı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve çok sayıda üst düzey subay Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) ev satın aldı.
Özel, Ankara’nın gözde mekânlarından İncek’te TOKİ’nin yaptığı lüks konuttan ev sahibi oldu. TOKİ konutlarından sadece Özel ve subaylar değil, çok sayıda bakan ile AKP, CHP, MHP’den milletvekili, bürokrat ve gazetecilerin de ev aldığı belirtiliyor.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan ayrılan komutanlar emeklilik günlerini Fenerbahçe Orduevi’nde kendilerine tahsis edilen villa tipi lojmanlarda geçiriyor.
Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, İzmir’de yaşamayı tercih etmişti. Orgeneral Necdet Özel’in TOKİ konutunu yatırım amaçlı mı, yoksa emeklilik döneminde oturmak için mi aldığı bilinmiyor. Ankara kulislerinde Özel’in emeklilik günlerinde Fener Orduevi’ne yerleşmeyeceği, TOKİ’den aldığı eve yerleşeceği konuşuluyor.

Genelkurmay Başkanı Özel ve ünlü siyasetçilerin tercih ettiği TOKİ İncek Projesi, TOKİ’nin dar ve orta gelirli vatandaşlar için inşa ettiği konutlardan farklı. İncek Projesi’nde 26 blok ve 1060 konut var. TOKİ, söz konusu projeden milletvekilleri, Meclis personeli, Meclis muhabirleri ile bazı devlet kurumlarına kontenjan ayırdı. 2013 Şubat ayında bitirilmesi planlanan konutlarada 1+1’den 5+1’e kadar farklı seçenekler bulunuyor. Konutların en küçüğü yaklaşık 170 bin liraya mal oluyor. En büyük konut için belirlenen tavan fiyat ise 500 bin TL civarında.Radikal

Etiketler : Genelkurmay Başkanı Özel TOKİ den konut aldı , TOKİ konutu , Toki incek projesi , Fenerbahçe Orduevi , bakan , İzmir , Meclis muhabirleri , AKP , CHP , MHP milletvekili , gazeteciler , emlak , toki haber , toki haberleri , toki güncel haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman