Toki Evlerine 900 Konuta 9 Bin Rekor Başvuru Yapıldı

Toki Evlerine 900 Konuta 9 Bin Rekor Başvuru Yapıldı

 900 Konuta 9 Bin Kişi Başvurdu
900 konut için 9 bin kişi başvurdu. Kendilerine daire çıkanların sevinç gözyaşları döktüğü kura çekimi, büyük bir heyecana sahne oldu.

Gürsu'nun Dışkayaköyü Kozluca mevkiine yaptırılan 1936 konutun 1008'nin kurası Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda çekildi. 96'ı 3+1, geri kalanının ise alt gelir gurubu için yaptırılan 2+1 konutlarının oluşturduğu kura çekimine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salonu dolduran binlerce vatandaş, adeta nefeslerini tutarak çekilişte isimlerinin okunmasını bekledi.
Şehit yakınları, gaziler ve engelliler için ayrılan konutların kura çekiminin ardından normal kuralara geçildi. Bu sınıfta çekilişi yapılan 900 konut için 9 bin kişinin başvurması dikkat çekti. Kucaklarında çocuklarıyla çekilişi izlemeye gelen kadınlar ile yaşlılar ilginç görüntüler oluşturdu.

Kendilerine ev çıkanlar büyük mutluluk yaşadı. Bazı vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü. Kiradan kurtuldukları için sevindiklerini ifade eden vatandaşlar, ilk kez ev sahibi olmanın heyecanını dile getirdiler.
Yıllar sonra bir eve kavuşan şehit annesi Nazime Tandoğan gözyaşlarına boğuldu. Tandoğan, "Çok sağ olun Allah razı olsun, bize ev çıktı çok mutluyuz, Allah çıkmayan herkese nasip etsin. Bizi çok mutlu ettiniz, Allah sizi de mutlu etsin." dedi.
Kendisine ev çıkınca gözyaşları içerisinde yakınlarını arayıp mutluluğunu yaplayan Murat Öztürk ise duygularını şöyle anlattı: "Gördüğünüz gibi ağlıyoruz, evim yoktu çok mutluyum. Daha önce başvurdum yaşım tutmamıştı çıkarmışlardı beni. Ama aklımın ucundan bana çıkacağı geçmemişti. O kadar çok başvuran var. Artık kiradan kurtuldum. Kendi evimin parasını vereceğim artık, Allah herkese nasip etsin."

"517 BİN KONUT ÜRETTİK"
TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Niyazi Özdemir TOKİ'nin 17 Aralık 2001 tarihine kadar 517 bin konut ürettiğini ve bunların 400 bininin de satıldığını söyledi. 288 bin konutun ise teslim aşamasında oludunu vurgulayan Özdemir, şu bilgileri verdi: "TOKİ'nin ürettiği 517 bin konutun 83 bin tanesini hasılat paylaşımı modeliyle, geriye kalan 434 bin tanesini de sosyal nitelikli fakir fukara ve orta kesim konutlarından meydana gelmektedir. Ürettiğimiz konutların yüzde 85'i sosyal konutlar olup, yüzde 15'i hasılat paylaşımı modeliyle yaptığımız konutlardır. Şuana kadar 100 bin nüfuslu 20 şehir kurduk ve 800 bin kişiye istihdam sağladık."

Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ise yıllar önce Gürsu'ya toplu konut yapacağını söylediğinde kendisine gülenler olduğunu hatırlatarak, bugün yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Samanyolu Haber

Etiketler : Toki Evlerine 900 konuta 9 bin rekor başvuru yapıldı , toki , toki çekilişi , toki proje haberleri , toki kampanyaları , toki haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman