Toki'nin 18 Stadyum Yapacağı İller Arasında Ankara Da Var

Toki'nin 18 Stadyum Yapacağı İller Arasında Ankara Da Var

     Toki’nin 18 stadyum yapacağı iller arasında Ankara’nın da olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Başkente yakışır görkemli bir stat müjdesi verdi.

     Gençlik ve Spor ile Maliye bakanlıkları arasında imzalanan protokolle Diyarbakır, Kocaeli, Sakarya, Samsun ve Adana'da UEFA kriterlerine göre stadyum inşaa edilecek. Stadyum protokollerinin statların yanlarına farklı tesislerin yapılmasını sağlayacağına da değinen Kılıç, “Biz bugün stadyum protokollerine ilişkin temellerimizi attık. Ama göreceksiniz ki pek çok yerde Toki'ye devredeceğimiz arazilerin değerleri stadyumlardan fazla çıktığından dolayı ilave spor salonları, yüzme havuzları, atletizm, atış poligonları ve ilave gençlik merkezleri bu statların yanında adeta promosyon olarak o illerimize kazandırılmış olacak. Türk sporu adına altyapı eksiklerinin tamamlanması için dev bir adım attık” diye konuştu.
 
     Stat projelerinde Ankara'nın da olduğunu belirten Suat Kılıç, şunları söyledi: “Ankara bu projelerin arasında yer alıyor. Başkent ve Büyükşehir olmasından dolayı Ankara'da henüz yeni stadın yapılacağı yer noktasında bir arazi tespiti çalışmasını neticelendirebilmiş değiliz. Ankara gündemimizde, Cumhuriyetin başkentine, başkentin onuruna, görüntüsüne, karizmasına yakışır bir stadyum kazandıracağız. Bu Sayın Başbakanımızın bir vaadidir. Biz taraflar olarak bu stadyumu Ankara'ya kavuşturma irademizden hiçbir şey kaybetmiş değiliz. Arazi çalışmalarımız devam ediyor. Araziyi temin ettiğimizde, Ankara'nın protokolünü de yine aynı isimlerin önünde sizlerle birlikte imzalayacağız”

Etiketler : Toki , Stadyum projeleri , Ankara stadyum , Suat Kılıç , UEFA kriterleri , Toki haberleri , Emlak konut toki haberleri , Stadyum yapılacak iller , Diyarbakır Stad projesi , Sakarya stad projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman