Atatşehir Finans Merkezine Yeni Metropol

Atatşehir Finans Merkezine Yeni Metropol
Finansın kalbinde yeni bir ‘Metropol’
Finansın kalbinde yeni bir ‘Metropol’

Varyap-GAP Ortak Girişimi, Metropol İstanbul’da rezidans blokundaki 308 daireyi satışa sundu. Türkiye’nin en büyük karma projelerinden Metropol İstanbul’da, metrekare fiyatı 5 bin liradan, en düşük daire fiyatı ise 239 bin liradan başlıyor.

Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biri olması hedefiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tasarlanan İstanbul Finas Merkezi'nde 1.5 milyar liralık dev bir proje yükseliyor. TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO ve Varyap-GAP İnşaat Ortak girişimi tarafından inşa edilecek Metropol İstanbul projesi gayrimenkul sektörüne sınıf atlatacak bir proje olarak değerlendirildi. Projenin İstanbul'da yüksek yapılaşmaya yeni bir yön ve yeni projelere cesaret vereceği öngörülüyor.

Dünyanın önemli mimarlık ofislerinden RMJM tarafından projelendirilen Metropol İstanbul'da ana kule 250 metre yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek yapıları arasındaki yerini alacak.

308 konut satışa çıktı

308 konut satışa çıktı

Üç yüksek kulenin bulunacağı Metropol İstanbul'da 308 konutluk rezidans bloğu satışa sunuldu. Dairelerin lansmana özel metrekare satış fiyatı 5 bin TL olarak açıklandı. Stüdyodan 4+1'e kadar, 40 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen büyüklükte daire seçeneklerinin yer aldığı projede fiyatlar 239 bin TL'den başlıyor. 27 kattan oluşan rezidans bşoğunun yüksekliği ise 140 metre.

Toplam bin 500 bağımsız üniten oluşan, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarıyla Türkiye'nin en büyük karma projelerinden biri olan Metropol İstanbul'un satışa çıkan ilk etabı 2014'te, projenin tamamı ise 2015'te bitirilerek hizmete girmiş olacak.

'Hasılat paylaşımı Modeli' ile inşa edilecek projenin yüzde 43.15'i Emlak Konut GYO, geri kalan yüzde 56.85'i ise eşit paylaşımla Varyap- Gap İnşaat Ortak Girişimi'ne ait olacak.

Yabancıya satış hedefi yüzde 30-35

Yabancıya satış hedefi yüzde 30-35

İstanb ul Finans Merkezi kapsamında yükselecek Metropol İstanbul'un yabancılardan da büyük talep göreceğini ifade eden Varlıbaş, Projenin bütününden yüzde 30-35 gibi yabancıların alım yapacağını öngörüyoruz. Mütekabiliyet Yasası bu anlamda önemli. Yurt dışında Rusya ve Ortadoğu'da satış kanallarımızın alt yapısını hazırladık. Projemizi 3 ay önce Dubai'de, 2 ay öncede İngiltere'de tanıtık" dedi.

Rekor talep geldi
İlk etapta rezidans bloğunda yer alan 308 dairenin 5.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıktığını söyleyen Erdinç Varlıbaş, projede, stüdyodan 4+1'e kadar, 40 metrekare ile 250 metrekare arasında daire seçenekleri olduğunu değindi. Varlıbaş 2-3 yıl içinde projede ve Ataşehir bölgesinde metrekare fiyatlarının 20-25 bin TL'leri bulacağını öngördüklerini kaydetti.

4 bin kişiye iş
Erdinç Varlıbaş, Türkiye'nin sayılı projelerinden biri olmaya aday Metropol İstanbul'un toplam yatırım maliyetinin 1,5 milyar TL'yi geçeceğini kaydetti. Varlıbaş, "Proje, bin 500 kişiye doğrudan, AVM tamamlandığında ise 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacaktır. Projemiz toplamda 4 bin kişiye iş hacmi yaratcaktır" diye konuştu.

Feyzullah Yetgin - Murat Kurum - Erdinç VarlıbaşDünya devlerini buluşturdu
Projeyi, tüm aşamaları ile uluslararası yapı mühendisliği esaslarına uygun olarak geliştirdiklerini belirten Dr. Feyzullah Yetgin, "Dünyanın tamamlanmış en yüksek binası olan Dubai'deki 828 metre yüksekliğindeki Burj Khalife'in mühendislik projelerini hazırlayan Avustralyalı Hyder Mühendislik firması, projemizin de mühendislik danışmanlığını üstlendi" diye konuştu. Yetgin, projenin, standartları yükselten, yeni bir vizyon ortaya koyan, mega bir proje olmasını hedefleyerek Türkiye'deki inşaat ve arazi geliştirme standartlarına yeni bir boyut katmak istediklerini kaydetti. SABAH

Etiketler : Atatşehir Finans Merkezine Yeni Metropol , Varyap-GAP , Varyap , GAP , Metropol İstanbul , rezidans , Türkiye en büyük karma projeleri , Metropol İstanbul projesi , gayrimenkul sektörü , TOKİ , Emlak Konut GYO , Yabancıya satış hedefi , ataşehir konut pr

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman