Toki on beş bin yeni konut yapacak

Toki on beş bin yeni konut yapacak

Toki On Beş Bin Konut Yapacak 
Toki Başkanı Karabel, depremzedeler için Erciş'de 5 bin, Van'da da 10 bin olmak üzere toplam 15 bin konut yapacaklarını söyledi. Karabel, "Ağustos'da konutları afetzedelerin hizmetine sunacağız'' dedi.
 
Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Toki'nin Van'daki depremzedeler için yaptığı kalıcı konutlar ve konteyner kurma çalışmalarını yerinde inceledi. Van'da meydana gelen depremlerden sonra Başbakanlık AFAD ve TOKİ olarak en hızlı şekilde koordine olduklarını ifade eden Karabel, kalıcı konutlar için arazi tespitlerini yaptıklarını, depremzedelerin geçici barınması için konteynerlerin ihalelerini yaparak, gerekli altyapı için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Yenilerini de Yaparız
Kevenli, Bostaniçi, Bardakçı, Korubaş ve Kalecik'de kalıcı konutlar için arazi çalışması yapıldığını, Edremit'de arazi belirleme çalışmasının sürdüğünü ifade eden Karabel, depremden sonra bugüne kadar Van'da 3 bin 201, Erciş'de ise 2 bin 16 olmak üzere toplam 5 bin 217 kalıcı konutun ihalesinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Karabel şöyle devam etti: "Bu hafta Van ve Erciş için 4 bin 666 konutun ihalesi daha yapılarak bu sayı 9 bin 883'e ulaşmış olacak. Bu konutlarla birlikte 18 okul, 17 ticaret merkezi ve 16 cami de inşaa edilecek. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın beyanatları doğrultusunda inşallah Ağustos ayı sonu itibarıyla konutları afetzedelerin hizmetine sunacağız. Bize şimdiye kadar Erciş'de 5 bin ve Van'da 10 bin olmak üzere tevdi edilen konut sayısı 15 bindir. Kesin hasar tespit çalışmaları sonucuna göne yeni konutların yapılması için görev verilirse gerekeni yapacağız.''

Köy Evleri Nisan'da Teslim
Ahmet Haluk Karabel, Van merkez ve köylerde 6 bin adet konteynere vatandaşların yerleştirildiğini, merkez ve Erciş'de 28 bin konteynerin altyapı çalışmasının son aşamaya geldiğini söyledi. Karabel ayrıca Topaktaş, Dağönü ve Özkaynak köylerine 95'er metrekarelik villa şeklindeki 225 köy evi ve 63'er metrekarelik 225 ahırın ihalesini kaydetti. Toki Başkanı üç köyün konutlarının Nisan ve Mayıs aylarında vatandaşlara teslim edileceğini kaydetti. 

BUGÜN

Etiketler : Van depremi , Van kalıcı konutlar , Ahmet Haluk Karabel , Kevenli , Bostaniçi , Bardakçı , Korubaş , Kaleci , Toki haberleri , Toki deprem evleri , Toki haber , AFAD , Depremzedeler , Konut projeleri , Emlak projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman