Toki Maliye Bakanlığı’na dev bir eğitim kompleksi inşaa edecek

Toki Maliye Bakanlığı’na dev bir eğitim kompleksi inşaa edecek

Toki'den Maliye’ye Modern Kompleks
Maliye Yüksek Eğitim Merkezi (MAYEM) Uyumlaştırma birimi, Uluslararası Eğitim Merkezi ve dershane birimlerinin yer alacağı eğitim kompleks, zemine kadar eğimli ve çim yüzeyli çatı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Toki, 25 Şubat 2011’de Maliye Bakanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında Bakanlığa son teknoloji ürünü modern yüksek eğitim merkezi binası inşaa edecek. 29 Şubat’da ihalesi yapılacak kompleksin tamamlanmasıyla Maliyeciler, Ulus’daki sınırlı imkanlara sahip eğitim binalarından kurtulmuş olacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarına yüksek kaliteli ve teknoloji kullanılarak üretilen modern, sağlam ve güvenilir yapılara kavuşturan Toki, Maliye Bakanlığı’na, Maliye Yüksek Eğitim Merkezi kompleksi yapmak için kolları sıvadı. Kompleks, Ankara Yenimahalle’de, Devlet Arşivleri binaları ile Tarım İl Özel İdaresi Lojmanları’nın bulunduğu mevkide inşaa edilecek.

MAYEM binası mimarisi ile de dikkat çekecek. Binanın zemine kadar eğimli çim çatısı aynı zamanda bir yürüyüş yolu olarak planlandı. Eğimli çatılar, eğitimden çıkan kursiyerlerin zeminden binanın en üst noktasına kadar yürüyerek çıkmasına ve çatıdaki restorana ulaşımına imkan sağlıyor. Çim çatı çevreci yaklaşımı ile sadece iç çevreye değil aynı zamanda Başkent’e yeni bir yeşil görüntü de kazandırmış olacak.

Yağmur Suyunu Depolayacak
Doğal ışık ve doğal havalandırma imkanına sahip bina yağmur suyunu da depolama özelliği de bulunacak. Depolanan yağmur suyu çim sulamada ve rezervuarlarda kullanımı ile de önemli tasarruf sağlayacak.

Toki’nin, Maliye Bakanlığı’na inşaa edeceği komplekste Uyumlaştırma birimi, Uluslararası Eğitim Merkezi, MAYEM ve dershane birimleri bulunacak. Uyumlaştırma biriminde 1 genel müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası,10 daire başkanı odası, 8 adet sekreter, 10 büro, 2 toplantı alanından oluşacak. Uluslararası Eğitim Merkezi’nde ise 2 yönetim odası ve 8 derslik, eğitmen odası, toplantı salonu ve bürolar bulunacak. MAYEM’de de 1 başkan odası, 2 başkan yardımcısı odası, 6 daire başkanı odası, 6 sekreter odası,10 büro ve toplantı salonu bulunuyor. Dershane biriminde ise 28 derslik, 3 bilgisayar sınıfı, 2 internet sınıfı ve kütüphaneden oluşacak.

Maliye Yüksek Eğitim Merkezi’nde 230 standart ve 10 süit olmak üzere 240 odalı misafirhane yer alacak. Misafirhanede yerli ve yabancı misafirlere otel konforunda hizmet verilecek, aynı zamanda “VİP” konukları ağırlayacak donanıma da sahip olacak. 60 bin metre kare alan üzerine inşa edilecek binada ayrıca çok amaçlı salon, fuaye, kapalı spor alanları ve 405 araçlık kapalı otopark da bulunacak.

Etiketler : Toki , Maliye Bakanlığı , Maliye Yüksek Eğitim Merkezi , MAYEM , Ulus , Toki Maliye Bakanlığı Kompleksi , Toki proje haberleri , Toki haberleri , Toki güncel

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman