Toki'den 1258 konutluk ihale

Toki'den 1258 konutluk ihale

Toki'den 1258 Konutluk İhale
Toki, Van ve Erciş'de 8 bin 625 konut ihalesini tamamladı. Bugün ihalesi yapılacak afet konutlarıyla birlikte toplam 9 bin 883 konutun ihalesi sonuçlandırılmış olacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki), Van'da yaşanan 7.2 şiddetindeki depremin yol açtığı acil barınma sorununun çözümü amacıyla başlattığı çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Bugün ihalesi yapılacak afet konutlarıyla birlikte toplam 9 bin 883 konuta ulaşılacak. Depremin yaralarını sarmak amacıyla Van ve Erciş'e önümüzdeki günlerde yapılacak yeni ihalelerle birlikte toplam 15 bin kalıcı afet konutu inşaa edecek.

Ticaret Merkezi de Yapacak
Bugün sonuçlanacak ihaleler arasında Erciş'de toplam 18 okul, 16 ticaret merkezi, 16 cami, 16 bin 576 konteyner altyapı ihalesi de bulunuyor. Bu ihalelerin sonuçlandırılması ile birlikte Toki'nin Van'a yaptığı yatırımların maliyeti milyar lirayı bulacak.  Bu güne kadar yapılan yatırımın maliyeti ise 878 milyon 401 bin 500 lira oldu.

Köylere 225 Köy Evi
Toki Van ve Erçiş'de sadece konut inşaa etmiyor. Şehri yeniden inşa eden Toki; Dağönü'ne 75'er köy evi ve ahır, köy konağı ile cami, Özkaynak Köyü'ne 50'şer köy evi ve ahır, köy konağı ile cami, Tokaptaş Köyü'ne de 100'er  köy evi ve ahır, köy konağı, cami ve altyapı işinin ihalesini de yaptı.

BUGÜN

Etiketler : Toki , Toki ihaleleri , Toki projeleri , Van konut projeleri , Erciş konut projeleri , Deprem konutları , Toki haberleri , Toki Van projeleri , Toki Erciş projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman