Teknopark Cezbediyor

Teknopark Cezbediyor

 

Teknopark İstanbul anadolu yakasının çehresini değiştirecek

2 milyon 500 bin metre karelik alanda kurulan 'Teknopark İstanbul' projesine ilgi yoğun. 2023'e kadar gerçekleştirilmesi planlanan proje için 1 yıl içinde 300 firma müracaat etti.

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın sayılı teknoparklarından birisi olması hedeflenen ve Anadolu yakasında 2 milyon 500 bin metre karelik alanda kurulan 'Teknopark İstanbul' projesinin ilk etabında sona yaklaşılıyor. Proje ile üniversite sanayi işbirliğinde teknoloji devlerinin üretimi hedefleniyor. 2023'e kadar gerçekleştirilmesi planlanan ve 900 firmanın yer alacağı devasa proje için 1 yıl içinde 300 firma müracaat etti.

ORTAK PROJE

Savunma Sanayii Müsteşarlığı(SSM),İstanbul Ticaret Odası (İTO),İstanbul Ticaret Üniversitesi(İTİCÜ), Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ) ve Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM)'nin ortaklığında kurulan Teknopark İstanbul'da gelinen aşama kamuoyuyla paylaşıldı. İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Hasan Büyükdede'nin katıldığı toplantıda ilk sözü Teknopark İstanbul Genel Müdürü Turgut Şenol aldı. Şenol, projenin Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından başlatılıp sürdürülen, teknoloji ve Endüstri Parkı ile Havaalanı İTEP Projelerinin son adımı olduğunu söyledi.

ÖZEL LOKOMOTİF

Teknopark İstanbul'un Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bayar, projede İTO yanında küçük ortak olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin yer almasının önemine dikkat çekti. Bayar,' 'İTO, özel sektörün ilgisinin çekilmesinde lokomotif rol oynuyor.' diye konuştu...

Kaynak:Yenişafak

Etiketler : Teknopark Cecbediyor , teknopark , teknopark kurtköy , teknopark anadolu yakası , teknopark haberleri , teknopark bilgileri , teknopark nerede , kurtköy , kurtköy haberleri , kurtköy projeleri , kurtköy konutprojeleri , kurtköy satılık daire , ku

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman