TOKİ Kastamonu'da 324 yoksulu ev sahibi yapacak

TOKİ Kastamonu'da 324 yoksulu ev sahibi yapacak

TOKİ, Kastamonu'da 324 yoksulu ev sahibi yapacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kastamonu ilinde 8 projeden 5'ini tamamladı. Bin 372 adet konut teslim eden TOKİ, 324 yoksul vatandaşın konutunu da hızla bitirmeye çalışıyor.

TOKİ, Kastamonu Merkez Kuzeykent Mahallesi 2. Bölge'de 624, Kuzeykent 1. Bölge'de 288, Tosya'da 224, İhsangazi'de 24, Çatalzeytin'de 60 ve Pınarbaşı'nda 64 adet afet konutunu tamamlayarak sahiplerine teslim etti. Kastamonu'da iki adet sevgi evi ve bir adet ortak kullanım binası inşaatı da yüzde 91 oranında tamamlandı.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kastamonu Aktekke Mahallesi'nde 324 yoksul aile için yapılan konut inşaatının devam ettiğini söyledi. Yüzde 56 oranında tamamlanan konutların 2012 yılı içinde tamamlanıp kura ile sahiplerine teslim edilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, TOKİ'nin şu ana kadar ilde bin 372 konutu tamamlayarak hak sahiplerine anahtarları teslim ettiğini açıkladı. Gülşen, TOKİ tarafından Kuzeykent'teki 24 derslikli ilköğretim okulunun ve Taşköprü'de 200 kişilik öğrenci pansiyonun tamamlanıp Kız Meslek Lisesi'ne verildiğini belirtti. TOKİ'nin ayrıca Kastamonu İli Araç İlçesi 20 Yataklı Devlet Hastanesi, altyapı ve çevre düzenlemesi için düğmeye bastığını belirte Gülşen, işin kısa sürede ihaleye çıkağını kaydetti.

Toplu konut çalışmalarında Kastamonu'da güzel çalışmaların yapıldığını ifade eden AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Av.Feridun Öztürk, il başkanı ve Kastamonu Milletvekilli Gülşen'in gayretleriyle Küre ve İnebolu'da da TOKİ tarafından konut yapılacağını söyledi. Küre ve İnebolu'da toplu konut uygulamaları yapmak için TOKİ Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yapıldığını açıklayan Öztürk, "AK Parti iktidarında neler gerçekleştiriliyorsa, bu icraatlar ilimize de kazandırılıyor. TOKİ olsun, duble yollar olsun, doğalgaz çalışmaları olsun bunlara en güzel örnektir. Bunun yanında teşvik alanında da çalışmalarımız sürüyor." şeklinde konuştu.  ZAMAN

Etiketler : Toki , Kastamonu , Toki projeleri , Toki Kastamonu projesi , Toki haber , Kastamonu emlak haberleri , Kastamonu konut projeleri , AK Parti , Kastamonu Milletvekili , Mustafa Gökhan Gülşen

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman