Edirne Hadımağa mevkinde yaptırılan 420 adet konutunun sahipleri kurayla belirlendi.

Edirne Hadımağa mevkinde yaptırılan 420 adet konutunun sahipleri kurayla belirlendi.

Edirne'de TOKİ kura çekimi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Edirne Hadımağa mevkinde yaptırılan 420 adet konutunun sahipleri kurayla belirlendi.

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde yapılan kura çekimine 686 kişi katıldı. Kura çekimi sonucu C tipi 196, D tipi 224 olmak üzere toplam 420 tane 3 1 lüks konutun sahipleri belirlendi. 5 şehit yakını ile 3 gazi yakını ise kurasız konut alma hakkı elde etti.

Edirne Valisi Gökhan Sözer, kura çekimi öncesinde yaptığı konuşmada, insanlar için en önemli önceliklerden bir tanesinin mutlu, huzurlu ve güvenli bir konuta sahip olmak olduğunu söyledi.

Türkiye'nin önemli bir şehirleşme hızı yakaladığını vurgulayan Sözer, şunları kaydetti:

''Ülkemizde son 10 yılda TOKİ'nin yaptığı yoğun çalışmalarla, kentlerimiz hem kentsel dönüşüme tabi tutulmuş hem de planlı ve imara uygun gelişmeler göstermiştir. Talep olan tüm il ve ilçelerimizde TOKİ konutlar yapmış, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamıştır ve karşılamaya da devam ediyor. TOKİ, Edirne'de de toplu konutlar yapmakta, vatandaşlarımızın beklentilerine uygun konutları hizmete sunmaktadır. Tabi TOKi sadece konut yapmıyor, cami, okul, sağlık ocağı ve hastane ve bir çok sosyal alan yapıyor. Yine aynı mevkine yapılacak olan 400 yataklı hastaneyi de TOKi yapacaktır. Yani boş gibi gözüken Hadımağa mevki çok yakın bir gelecekte Edirne'nin cazibe merkezi haline gelecektir.''

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar da, şehit aileleri olarak kendilerine bu imkanı verenlere teşekkür etti. AKŞAM.

Etiketler : şehit aileleri , TOKİ Edirne Hadımağa , Trakya Üniversitesi , Edirne Valisi , Gökhan Sözer , Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi , Ali Nermin Vardar , Edirne TOKİ kura çekimi , TOKİ konutları , Edirne Şehit Aileleri , Şehit Aileleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman