İstanbul'a bir de Şehrizar Konakları’ndan bakın

İstanbul'a bir de Şehrizar Konakları’ndan bakın

İstanbul'a bir de Şehrizar Konakları’ndan bakın

Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile Üsküdar Altunizade'de inşa ettiği 208 dairelik Şehrizar Konakları'nda satışlara devam ediyor.Adını şehrin bahçesi anlamına gelen şehrizardan alan ve tamamına yakını Boğaz manzaralı evlerden oluşan proje İstanbul'un bahçesi olmaya aday. Türkiye'nin önde gelen mimarlarından Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar'ın imzasını taşıyan Şehrizar Konakları'nda 3+1'den 8+1'e kadar brüt 180 ile 626 metrekare arasında daire seçenekleri yer alıyor. Ortalama metrekare satış fiyatının 10 bin TL olduğu projede en düşük daire fiyatı KDV dahil 1 milyon 950 TL iken, en yüksek daire fiyatı ise 3 milyon 500 bin TL.

EN MERKEZİ PROJE
Projenin toplam yatırım maliyetinin arsa payı dahil 450 milyon TL olduğunu ve 2012 sonunda tamamlanacağını belirten Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, "Şehrin en merkezi noktasında, adeta iki kıtayı kucaklayan bir lokasyonda. Blokların yerleşimi projedeki tüm yapıların manzaraya sahip olmaları için birer kat farkla Boğaziçi'ne doğru inerek düzenlendi" diye konuştu.

Mahalle ve bahçe konsepti
Toplam 38 bloktan oluşan projede, 3-5 blok birleştirilerek mahalle haline getiriliyor. Her mahallenin ortak bahçe alanları bulunuyor. Feyzullah Yetgin, Şehrizar Konakları projesinde İstanbul Boğazı'nın dokusunu yansıtan bitkilerin kullanıldığı peyzaj alanlarının dikkat çektiğini belirtiyor. Proje peyzajında kullanılacak bitkiler arasında Manolya, Süs Kirazı, Gülibrişim, Oya Ağacı, Süs Elması, Sarı Salkım, Akağaç, Huş, Katalpa ve Erguvan yer alıyor.

Yüzde 70'i satıldı
Feyzulah Yetgin, projede inşaatın yüzde 70'ini tamamladıklarını, buna paralel olarak satışta da yüzde 70 oranına ulaştıklarını kaydetti. Şehrizar Konakları'ndaki ödeme planı hakkında da bilgi veren Yetkin, Vakıfbank, Halkbank ve Bank Asya ile yapılan anlaşmalar kapsamında yüzde 50 peşin 12 ay vade, yüzde 35 peşin 9 ay vade ve yüzde 25 peşin 6 ay vade seçeneklerinin bulunduğunu söyledi. SABAH

Etiketler : Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat , TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO , Üsküdar AltunizadeKONAKLARI , İstanbul Şehrizar Konakları , Han Tümertekin , Nevzat Sayın , İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar , Dr. Feyzullah Yetgin , Çalık Gayrimenkul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman