MOM Yapı Glow markasıyla büyüyecek

MOM Yapı Glow markasıyla büyüyecek

MOM Yapı, Glow markasıyla büyüyecek

Avrupa Holding’in gücünü arkasına alan MOM Yapı, hedeflerini ve yeniliklerini açıkladı. MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, ilk projelerinde yakaladıkları kalite ve başarıyı bundan sonra “Glow” ismi altında sürdüreceklerini ifade etti.

Avrupa Holding’in başarılı geçmişinden gelen gücünü ve büyük ölçekli ofis binaları inşasındaki tecrübesini arkasına alan MOM Yapı, yeni markası Glow ile inşaat sektöründe büyüyecek. İnşaat sektörünün gün geçtikçe büyüdüğünün ve standartların yükseldiğini söyleyen MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, sektörün gelişmeye devam edeceğini öngördüklerini, buna bağlı olarak hedeflerini de büyüttüklerini ifade etti. Balcı, kentsel dönüşümün ve yabancılara konut satışının da gündeme geldiğinde sektörün hareket kazanacağını belirtti.

“NEV İstanbul da Glow’un gücünden faydalanacak”

Murat Balcı,sektörün gelişimiyle birlikte MOM Yapı’nın da yenilendiğini ve bundan sonra Glow markası altında çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi: “İlk projemizdeki başarı ile kaliteyi aynı şekilde ‘Glow’ ismi altında bundan sonraki tüm projelerimize de taşıyacağız. Bu ismi, eski ve yeni tüm projelerimize yansıtıyoruz. Glow gücümüzü yansıttığımız bir marka olacak. Bu nedenle ilk projemiz Nev İstanbul’un da bu ismi taşımasını istedik ve ilk projemizin adını da Glow 3 olarak değiştirdik. MOM Yapı olarak hayata geçirdiğimiz tüm projeler, kalitemizin bir sembolü olarak bu ismi taşıyacak. Glow her zaman, inşaat sektöründe kalitenin altına attığımız imzamız olacak.”

Avrupa Holding olarak sigorta sektöründen ayrıldıktan sonra rotalarını farklı yönlere çevirdiklerini söyleyen Murat Balcı, ilk projeleri Glow 3’ün Çekmeköy’de en yüksek kalite standartlarında inşa edildiğini de sözlerine ekledi. Glow 3’ün yüzde 65’inin tamamlanmasının ardından 15 Ekim 2011’de satışa sunulduğunu belirten Balcı, 239 dairelik projenin Haziran 2012’de teslim edileceğini ifade etti.

Balcı sözlerine, “ilk günden itibaren belirlediğimiz yüksek kalite anlayışını proje kapsamındaki her unsura yansıttık. Bu ilk proje bizim için inşaat sektöründe başarılı bir başlangıç olması açısından büyük önem taşımaktaydı. Bugün geldiğimiz noktada, projemizden konut sahibi olanların da ifade ettiği görüşlerin yansıttığı üzere, belirlediğimiz kalite hedeflerinin çok ötesine geçtiğimizi görüyoruz. Markalı konut üretiminde ne denli ciddi, müşteri odaklı ve güvenilir olduğumuzu kanıtladık. İlk projemizin elde ettiği başarıyı bundan sonra hayata geçireceğimiz tüm projelere taşımak, kalite standartlarımızı aynen yansıtmak düşüncesindeyiz. İlk projemizdeki başarımızı görerek, bu alandaki hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza hız verdik. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla Türkiye’nin en önemli inşaat firmaları arasında yer alacak ve hem sektöre hem de ülke ekonomisine değer yaratacağız. Bu çalışmalardan biri olarak 2012 yılı içinde İstanbul, Anadolu Yakası’nda yeni projemize başlayacağız.” şeklinde devam etti.

MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, 2012 yılı içinde başlayacakları projenin yaklaşık 160 konutluk olacağını ve İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde hayata geçeceğini söyledi. Balcı, maliyetinin 50 milyon TL’yi bulması beklenen projenin de “Glow” markasıyla satışa sunulacağına dikkat çekti.

Kentsel dönüşüme özel ekip

Kentsel dönüşüm projelerine destek vermek amacıyla özel bir ekip oluşturulduğunu söyleyen Balcı, “kendimize ait 1,5 milyon metrekare arazimiz var ancak biz kat karşılığı projeleri de değerlendirmeye alacağız. Oluşturduğumuz yeni ekip daha önce benzer çalışmalarda bulunmuş, profesyonel kişilerden oluşuyor. MOM Yapı olarak kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz ve bu alanda da gücümüzü hissettirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MOM Yapı hakkında:

Bir Avrupa Holding kuruluşu olan MOM Yapı, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketi olarak faaliyetlerine 2008 yılında başlamıştır. Avrupa Holding’in uzun yıllara dayanan başarılı geçmişinden gelen gücünü ve büyük ölçekli ofis binaları inşasındaki tecrübesini arkasına alan MOM Yapı, yenilikçi yaklaşımı ve dinamik anlayışıyla sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. İlk konut projesi olan ‘Glow 3’ün yapımına 2010 yılının ilk çeyreğinde başlayan MOM Yapı, 239 daireden oluşan projeyi 2012 yılının Haziran ayında tamamlamayı hedeflemektedir. Çekmeköy Bölgesi’nde kolay ulaşılabilen bir konumda bulunan Glow 3, sakinlerine kaliteli ve güvenli bir yaşamın tüm olanaklarının bir arada bulunduğu bir yaşam alanı sunmaya hazırlanmaktadır. Glow 3’ün marka dekorasyonlu, buzdolabı hariç tüm mutfak eşyaları ile birlikte teslim edilecek dairelerinde yaşayacakların yapmaları gereken tek şey hareketli mobilyalarını taşımak olacak. Glow 3’te yer alan dairelerin satışına projenin başlangıç aşamasında değil, tamamlanmasına kısa bir süre kala başlanacak olması, MOM Yapı’nın finansal gücünün önemli bir kanıtı olarak gösterilmektedir.

Etiketler : MOM Yapı , Glow markası , Avrupa Holding , MomYapı yeni markası , Glow , Glow 3 Çekmeköy , Murat Balcı , Glow Çekmeköy konut projesi , Mom Yapı hakkında , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman