AVM ciroları yüzde 15 arttı

AVM ciroları yüzde 15 arttı

AVM ciroları artmaya devam ediyor
Alışveriş merkezleri (AVM) cirosu, ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttı

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi'nin ocak ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli yayınlanan verilere göre, ciro endeksi yılbaşında yaşanan artıştan sonra yılbaşı öncesi değerlerine döndü.

Ocak ayı ciro endeksi, geçen senenin ocak ayına göre yüzde 15'lik artış gösterdi. 2011 Ocak ayına kıyasla 2012'de AVM'lerdeki ayakkabı-çanta cirolarında yüzde 25, giyim-aksesuar kategorisinde yüzde 20, yiyecek-içecek alanlarınında yüzde 14, diğer kategorisinde yüzde 11, teknoloji market ve elektrikli eşyalarda yüzde 3 artış kaydedildi.

Hipermarket, süpermarket ve şarküteri ciroları ise sabit kaldı. Bu yılın ocak ayında, 2011 Ocak ayına göre AVM ziyaretçi endeksi yüzde 3'lük artışla 99'dan 102 puana ulaştı.

AYD Başkanı Hakan Kodal, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, 2011 yılı için tahmin ettikleri ciro ve ziyaretçi rakamlarının aşıldığını, geçen yılın özellikle son çeyreğinde görülen artış trendinin Ocak'ta da devam ettiğini, 2012'de yaklaşık 50 milyar lira ciro ve 1,5 milyar ziyaretçi beklediklerini bildirdi... Habertürk

Etiketler : Hipermarket , süpermarket şarküteri ciroları , Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği , AVM ciroları , emlak , avm emlak haber , emlak avm haber , AVM Endeksi , AYD Başkanı Hakan Kodal

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman