Döviz düştü, Sinpaş GYO kazandırdı

Döviz düştü, Sinpaş GYO kazandırdı

Döviz düştü, Sinpaş GYO kazandırdı
‘Dolar Düşer, İstanbul Sarayları Yükselir’, ‘Euro Düşer Lagün Yükselir’ sloganlarıyla reklam kampanyası yapan Sinpaş GYO dolar ve euro düşerken yatırımcısına son 4 ayda yüzde 10 ila 15 kazandırdı.
 
Dört ay önce "Kazandıran Ne Euro, Ne Dolar, Sadece Sinpaş GYO" başlığıyla kampanya başlatan Sinpaş GYO, projelerinden daire alanlara, 4 ayda yüzde 10 ila 15 arasında kazandırdı. Kampanyanın başladığı 2011 Ekim'de doların 1.90 seviyelerinde euronun da 2.57 seviyelerinde olduğunu hatırlatan Sinpaş GYO Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, bugün euronun 2.36, doların 1.76'ya gerilediğini kaydetti. Ekinci, dolar, euro gibi yatırım araçlarının daha çok profesyonel yatırımcılara yönelik olduğuna dikkat çekerek, parasını dolara ve euroya yatırmak yerine ya da elindeki dövizi bozdurup Sinpaş GYO projelerinden daire alanların daha kazançlı çıktığını söyledi. Ekinci, son 4 ayda doların yüzde 5, euronun yüzde 2 değer kaybettiği bilgisini vererek, Sinpaş GYO projelerinden Bosphorus City'de yüzde 15, İstanbul Sarayları'nda ve AquaCity 2010'da ise yüzde 10 değer artışı olduğunu belirtti.

Ekinci, Sinpaş GYO projelerindeki değer artışını şu örneklerle açıkladı: "Bosphorus City projemizde ekimde Saraybahçe 3+1 evimiz 467 bin 139 TL iken şu an 536 bin 746 TL'ye satılıyor. Bu da yüzde 15 oranında bir değer artışına tekabül ediyor. AquaCity 2010 projemizde ekim ayında Frigya 2+1 evimiz 304 bin 500 TL iken şu an 336 bin 000 TL ile satılıyor. Buradaki artış ise yüzde 10. İstanbul Sarayları projemizde ise Hünkar Blokları'nda 3+1 evimiz 428 bin 529 TL iken şu anda 476 bin 459 TL ile satılıyor. Buradaki değer artışımızda yüzde 10".

Kredi faizleri düşüyor
Ekinci, "4 ay önce kampanyamızda gayrimenkulun en çok kazandıran yatırım olduğunu vurguladık. Konut için alım zamanı olduğunu vurguladık. Rakamlar öngörülerimizin doğruluğunu gösteriyor. Halen konut almak için uygun zaman. Konut kredisi faiz oranlarındaki sınırlı düşüş de devam edecek" diye konuştu.... SABAH

Etiketler : Kredi faizleri düşüyor , Sinpaş GYO , Bosphorus City , Saraybahçe , Sinpaş GYO , projelerinden daire alanlara , Euro Düşer Lagün Yükselir , EMLAK , emlak haber , en çok kazandıran konut projeleri , en çok prim yapan emlak konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman