Meclis gecekonduyu görüşecek

Meclis gecekonduyu görüşecek

Meclis gecekonduyu görüşecekAfet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Tasarı, temel kanun olarak bölümler halinde görüşülecek.

Tasarıyla, gecekondu sahibine konut verilinceye ve konut yapmak üzere arsa tahsisi yapılıncaya kadar gecekondusu yıktırılamayacak. Bir alan; belediyenin talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunun kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilecek.

Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu kapsamında bulunan yerler de Bakanlar Kurulu kararıyla bakanlığa veya TOKİ'ye bedelsiz devredilebilecek. Afet riski taşıyan yerleşim merkezlerindeki aileler, orman veya mera vasıflı alanlara ve Hazine'nin özel mülkiyetinde olan yeni yerleşim yerlerine yerleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Atatürk Kültür Merkezi alanı ve bu alanda bulunan tesis ve binalarla ilgili her türlü tasarrufta bulunabilecek.

Genel Kurul, 13 Mart Salı günü 15.00-20.00, 14 Mart Çarşamba ve 15 Mart Perşembe günleri ise 13.00-20.00 saatleri arasında çalışacak. Toki Haber

Etiketler : Afet Riski Altındaki Alanlar , TBMM Genel Kurulu , Meclis gecekonduyu görüşecek , kentsel dönüşüm , Askeri Yasak Bölgeler , Atatürk Kültür Merkezi , Genel Kurul , emlak , emlak gecekondu haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman