Kartal Adalet Sarayı açılmadan tam 16 kere basında yer aldı

Kartal Adalet Sarayı açılmadan tam 16 kere basında yer aldı

Kartal Adalet Sarayı açılmadan olay oldu
Tamamlandığında dünyanın en büyük yargı tesisi olacak olan Kartal Adalet Sarayı açılmadan tam 16 kere basında yer aldı.

Çağlayan Adliyesi'yle eşzamanlı olarak 16 Nisan 2010'da temeli atılan, bittiğinde dünyanın en büyük adliyesi olacak Kartal Adalet Sarayı, henüz inşaat halindeyken tam 16 ayrı olaya tanıklık etti. Adliye inşaatında çalışan bir işçi yüksekten düşerek hayatını kaybederken 4 işci de yine düşerek yaralandı. Bir işçisinin vardiye çıkışı otomobil çarpması sonucu can verdiği inşaatta iki kez çatıda, bir kez de dış cephede çalışma yapılırken yangın çıktı.


OLAYLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
7 ayrı hırsızlık olayına da tanıklık eden inşaat, işçiler paralarını alamayınca üç kez protesto gösterisine sahne oldu. Cezaevi araçlarının giriş yaptığı kapı alçak kalınca yeniden düzenlenen inşaatta, duruşma salonlarının projeye aykırı yapıldığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde duvarına parça tesirli bomba bırakılan adliye binası, temel çalışmaları sırasında patlatılan dinamitler yüzünden Kartal Eğitimve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde yer alan diş ünitesini de kullanılamaz hale getirdi.


İLKLERİ BARINDIRACAK
Kartal Adalet Sarayı'nın temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı. Dünyanın en büyük adliye sarayı olacak adalet sarayı, iki ana blok olmak üzere toplam10 binadan oluşacak. Birçok ilklere de sahip olacak adalet sarayında çalışanlar için fitness ve jimnastik salonu, kreş, resimodası, tiyatro gösterileri için sahne, iki banka şubesi, kuaför, internet odası, aletli spor salonu gibi sosyal ve kültürel etkinlik alanları yer alacak.

Toplamkapalı alanı 400 binmetrekareyi bulacak tesislerde 12 doktor ve hemşire odası, sosyolog , pedagog ve psikologlar için 55 oda, 12 karakol ve nezarethane ile 1 postane de yer alacak. 616'sı kapalı olmak üzere 2 bin 666 araç kapasiteli 5 otoparkın olacağı adalet sarayında yaklaşık 5 bin personel görev yapacak. Günde yaklaşık 200 bin kişinin girişçıkış yapacağı tahmin ediliyor. Turhan ARSLANOĞLU-AHT

Etiketler : Kartal Adalet Sarayı , Çağlayan Adliyesi , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dünyanın en büyük adliyesi , Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Kartal adliye projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman