Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı,Maalesef ceset toplayacağız

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı,Maalesef ceset toplayacağız

Maalesef ceset toplayacağız
Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı, ürküten bir açıklama yaptıi.

Bakırcı, "Bu binalar çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yatıyor. Bir gün 'tak' diye kırılacaklar. Sabah ambulans ve itfaiye ile gideceğiz, maalesef ceset toplayacağız" dedi.


ÇOK SAYIDA DAİRE BOŞALTILDI
Taşlıdere Mahallesi'nde deniz dolgusu yapılarak kazanılan alanda 25 yıl önce inşa edilen ve 3 bloktan oluşan binaların zemininde bir süre önce kaymalar meydana geldi. Kaymalar nedeniyle gözle görülür şekilde yan yatmaya başlayan binalarda yaşayan vatandaşlar, yapıyı demir çubuklarla güçlendirmeye çalışırken, çok sayıda daire de boşaltıldı... ensonhaber


"CESET TOPLAYACAĞIZ"

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, belediye sorumluluk sınırında Gündoğdu Beldesi'nde yer alan binaların çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yan yattığını kaydederek, şunları söyledi:
"Bu binaların durumunu Rize'de görev yapan önceki iki valiye de anlattım. Binalar çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yatıyor. Bir gün 'tak' diye kırılacaklar. Sabah ambulans ve itfaiye ile gideceğiz, maalesef ceset toplayacağız. Binalar neredeyse yarım metre yatmış. Mutlaka tahliye edilmeleri gerekiyor. Gündoğdu Beldesi'nde olmasına rağmen bunun hesabını ben veriyorum. O binaların yer aldığı sokağın karşı tarafı benim belediye sınırlarım. Acil önlem alınması gerekiyor."

Etiketler : Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı , Rize , Rize Belediye Başkanı , Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı , AK Parti , CESET TOPLAYACAĞIZ , Rize emlak , rize emlak haber , rize kentsel dönüşüm emlak haberi , AK Partili Halil Bak

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman