Babacan Yapı'dan 2 yeni proje

Babacan Yapı'dan 2 yeni proje

Babacan Yapı'dan 2 yeni proje
Babacan Yapı, Beylikdüzü'ne 270 konutlu, Güneşli'ye ise 190 konutlu iki rezidans inşa edecek.

Fiyatlar 1+0 daire için 65 bin liradan başlayacak. Hedefte yabancı yatırımcılar bulunuyor. Birbiri ardına konut projelerini hayata geçiren Babacan Yapı, 2012 yılı içinde iki yeni projeyle daha konut alıcısının karşısına çıkacak.
Bu yılın ilk projesi Beylikdüzü'nde 'Crown Apartmens' markası ile inşa edilecek. Konutların satışa çıkış tarihi en geç nisan ayının ilk haftası. Daha çok yabancı yatırımcılara hitap edeceklerini belirten Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Babacan, 270 daireli projenin 1+0,1+1,2+1'den oluşacağını söyledi. Proje otel mantığıyla kullanılıp, kiraya verilebilecek. Metrekare birim fiyatları 1600-2 bin lira arası. 40 metrekare stüdyo, 70 metrekare 1+1 ve 110 metrekareden başlayan 2+1 tipinde evler yapılacak.

Kat bahçeleri planda

Her evin kat bahçesi plan içinde yer alıyor. İnşaat 5 dönüm arazi üzerinde yükselecek. Mehmet Babacan, arazinin satın alma işlemini tamamladıklarını ve projenin tek bir blokta yükseleceğini, içinde resepsiyonun alacağını söyledi. Kiralama ve satış işlemleri şirket bünyesinde yapılacak. Kiralamalar aylık olacak. 1+0'lar 65 bin, 1+1'ler 115 bin, 2+1 evlerde 165 bin liradan başlayacak. İçinde yüzme havuzu, sauna, buhar odası bulunacak. Projenin alt katında 7 adet ticari ünite yer alacak. 40 aya kadar kendi bünyesinde vade yapılacak.

Yeni gözdemiz olacak

Şirketin bu yıl içinde lansmanını ikinci proje Güneşli'de yükselecek. Mehmet Babacan, yeni alınan bir arsa üzerinde hayata geçirmeyi planladıkları projenin mimari çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek evler rezidans olarak yapılacak. İçinde toplam 190 daire yer alacak. Şirketin yeni gözde bölgesinin burası olacağını belirten Babacan, bu bölgedeki fabrika arazileriyle ilgilendiklerini söyledi.

Crown Deluxe'ün yüzde 35'i satıldı

Bahçeşehir'de inşaatı devam eden Crown Deluxe projesinde ise satışlar tüm hızıyla sürüyor. Projenin yüzde 35'ini sattıklarını belirten Babacan, en fazla talebin 2+1 tipinde oluştuğunu söyledi. Babacan, şunları söyledi: "Bunun yanı sıra 1+1 ve 3+1 tipi evlerde de yatırımcı talepleri oluşuyor. Satışa ilk çıktığımızda metrekare fiyatı 2 bin lira civarındaydı. Şimdi 2 bin 500 liraya çıktı. Tamamlandığında 3 bin 500 lirayı bulur. Kaba inşaatın yüzde 25'i tamamlandı. İşadamları, doktorlar ve eczacılar talep ediyor."

Türkiye'de ilk

Bu proje için geçerli olan ve sadece 100 daire ile sınırlı olan "ödemeye 18 ay sonra başla biz banka kredinizi öderiz" kampanya ise devam ediyor. Şu ana kadar 55 daire satıldı. Mart ayı sonuna kadar geriye kalan 45 daire için de bu kampanya geçerli olacak.

Fikirtepe'de bekliyor

Fikirtepe bölgesi ile de ilgilenen şirket, 3 ada ile görüşmelerini sürdürüyor. 3 bölgede de yüzde 80-85 anlaştıklarını belirten Babacan, çoğunluk yasası çıkmadan orada proje geliştirmenin mümkün olmayacağını, yasası çıktıktan sonra o adalarla tekrar masaya oturacaklarını söyledi.

Gaziantep'de proje

Şirket olarak önümüzdeki yıllarda memleketleri olan Gaziantep'e de proje yapabileceklerini belirten Mehmet Babacan, burada inanılmaz bir potansiyel olduğunu söylüyor. HABER: EMİNE AÇAR-BUGÜN

Etiketler : Babacan Yapı , Babacan Yapı , Beylikdüzü 270 konutlu , Güneşli 190 konutlu iki rezidans , Crown Apartmens , Mehmet Babacan , Türkiye ilk , Gaziantep proje , Fikirtepe bekliyor , Fikirtepe bölgesi , emlak , yeni emlak proje , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman