ArkiPARC'a geri sayım başladı

ArkiPARC'a geri sayım başladı

ArkiPARC'a geri sayım başladı
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından, Büyük Projeler “Master Development”teması altında düzenlenecek ArkiPARC, 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

Kentsel dönüşümün gündemindeki gayrimenkul sektörünün aktörlerini bir araya getirecek olan ArkiPARC 2012'de dünyadan kentsel dönüşüm projeleri gösterilecek. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlencek zirvenin açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Uluslararası Emlak Federasyonu (FIABCI) Başkanı Alexander Romanenko, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Arkitera Yönetim Kurulu Başkanı mimar Ömer Yılmaz yapacak.
 
“İzmir; Tamam mı Devam mı?”
ArkiPARC 2012'de sadece İstanbul'un geleceği tartışılmayacak. Ankara ve İzmir'in dönüşümü ile ilgili de ziyaretçilerin bilgilendirileceği zirvede, iki büyük kentin vizyonları belediye başkanlarının katılımı ile düzenlenecek oturumda konuşulacak. “Ankara, Türkiye'nin Hollywood'u olsun istiyoruz”diyen Melih Gökçek de konuşmacılar arasında yerini alacak. Ankara'nın konuşulacağı bir diğer panel ise “Ankara MİA Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” olacak. “Büyük Projeler Sergisi”nde de ele alınan MİA İskitler, Ankara'nın gündemindeki en önemli dönüşüm projelerinden birisi. “Master development”kavramının İstanbul'daki tek örneği olan ve 1.2 milyar Euro'luk yatırımla hayata geçirilen Tema Park'ın en büyük ortağı MESA'nın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özhan Akçalı'da konuşmacılar arasında yerini alacak.
 
Gündemde Haliç ve Büyükdere Caddesi'de var
Haliç'in dönüşümü bekleyen manzarası, Büyükdere Caddesi'nin ulaşılabilirlik sorunu ArkiParc 2012'de masaya yatırılacak. Haliç'in bugünkü durumu, dönüşümü nasıl olacak? Sorularının cevabı, moderatörlüğünü Tavit Köletavitoğlu'nun üstlendiği oturumda aranacak. Haliç oturumunun katılımcıları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Madrid'de nehir kıyısında önemli bir dönüşüm projesine imza atan Francisco Burgos ve dünyanın en büyük müşavirlik firması olan AECOM'dan Jason Prior bulunuyor. Büyükdere Caddesi yarattığı dinamikler ve fırsatlara rağmen ulaşılabilirlik, estetik ve kamusal alan olmak üzere pek çok sorunu bünyesinde barındırıyor. Büyükdere Caddesi'ne alternatif çözümler aramak için düzenlenecek oturumda ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Asi İngiliz Mimar” William Alsop, ödüllü Türk mimar Gökhan Avcıoğlu, Türkiye'nin en önemli konut geliştiricilerinden Dumankaya'nın Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya gibi isimler de bulunuyor.
 
Diğer Etkinlikler
ArkiPARC'ta gerçekleşecek etkinlikler sadece bunlar ile sınırlı değil.
 
Türkiye'de Yeşil Mümkün mü?
 
Gayrimenkulde Tarihselcilik
 
Türkiye'de Gayrimenkul Yatırımları - Fırsatlar?
 
Doğu Avrupa'nın Değişen Yüzü - Yatırımlar
 
Rusya Buluşması
 
Kentsel Dönüşüm
 
Otel Yatırımları 2011-2012, Ofis Yatırımları 2011-2012 ve Konut Yatırımları 2011-2012 panelleri ile ARKİV Seçkileri 2011 Sergisi öne çıkan etkinlikler.
 
“Gayrimenkul Ödülü 2012” kazananlarını ArkiPARC katılımcıları seçecek!
 
Kentsel çevreye olumlu katkıları olan projelerin onurlandırılması ve teşvik edilmesi amacı ile 2008 yılından bu yana verilen Türkiye'nin "ilk" Gayrimenkul Ödülü ArkiPARC 2012 kapsamında bu yıl farklı bir konseptle sahiplerini bulacak. Alternatif Yatırımlar, Alışveriş Merkezi, Karma Kullanım, Konut, Ofis, Otel kategorisinde verilecek “Gayrimenkul Ödülü 2012” için 6 kategoriden toplam 17 proje finale kaldı. Kategori birincileri bu yıl ArkiPARC 2012'de sergi alanında yer alacak özel oylama kiosklarında verecekleri oylarla seçilecek. Alternatif Yatırımlar kategorisinde 6, Alışveriş Merkezileri kategorisinde 13, Karma Kullanımlar kategorisinde 9, Konut kategorisinde 17, Ofis Yatırımları kategorisinde 9 ve Otel Yatırımları kategorisinde 8 aday olmak üzere 6 kategoride toplam 62 başvurunun gerçekleştiği ArkiPARC 2012 kapsamında jürinin belirlediği 17 proje finale kaldı. Menekşe Ataselim, Güniz Çelen, Ömer Egesel, Murat Ergin, İsmail Kavuncu, Markus Lehto, Enis Öncüoğlu ve Murat Özgümüş gibi Türkiye’de sektörün gündemini belirleyen isimlerin bulunduğu “Gayrimenkul Ödülü 2012” jürisinin belirlediği 17 finalist proje arasından kazananlar, 29 Mart 2012 Perşembe akşamı Haliç Kongre Merkezi'nde ünlü gazeteci/mimar Özlem Gürses’in sunumuyla gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek “Gayrimenkul Ödülü 2012”’de, 6 kategoride yarışacak olan finalistler arasından kazananları, 28-29 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan ArkiPARC 2012'ye ziyaretçi, katılımcı, basın, konuşmacı olarak katılan davetlilerin oyları belirleyecek.
 
“Gayrimenkul Ödülü 2012”de finale kalan projeler şöyle;
 
Alternatif Yatırımlar kategorisinde;
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (İzmir),
 
Raif Dinçkök Kültür Merkezi (Yalova),
 
The Seed (İstanbul)
 
Alışveriş Merkezi kategorisinde;
 
Adana Optimum Outlet AVM (Adana),
 
Anatolium Alışveriş Merkezi (Bursa),
 
Forum Kayseri Alışveriş Merkezi (Kayseri)
 
Karma Kullanım kategorisinde;
 
Mersin Marina (Mersin),
 
Tepe Prime (Çankaya, Ankara)
 
Konut kategorisinde;
 
Apartıman’Belkıs (Beyoğlu),
 
Çekmeköy Mayavera Projesi (Çekmeköy),
 
Nef 04 Appertments (Eyüp)
 
Ofis kategorisinde;
 
Doğan Holding Binası (Üsküdar),
Eser Yeşil Binası (Çankaya, Ankara),
Tekfen Kağıthane Ofispark (Kağıthane)

Otel kategorisinde;
 
Hilton Garden Inn Golden Horn (Sütlüce- Beyoğlu),
Tulip City Otel (Beyoğlu) ,
Zeynep Golf Resort (Antalya)  Habertürk

Etiketler : ArkiPARC 2012 , Kentsel dönüşüm , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , Türkiye ilk Gayrimenkul Ödülü , Gayrimenkul Ödülü 2012 , emlak , amlak haber , emlak haberleri , emlak

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman