kira yerine kendi evinin taksidini yatırmayı kim istemez!

kira yerine kendi evinin taksidini yatırmayı kim istemez!

Ev alacakların dikkatine!

Hayat pahalılığın gitgide arttığı şu dönemlerde kira yerine kendi evinin taksidini yatırmayı kim istemez!

Ancak bu hayal çoğu zaman fiyat engeline takılır. Sınırlı bütçeye sahip olanlar için İstanbul'da 100 bin TL'den ucuz ev sahibi olmanın yollarını sizler için araştırdık.

Ev sahibi olmak istiyor ancak fiyatlar sizi korkutuyorsa önce tüm seçenekleri incelemekle işe başlayabilirisiniz. Özellikle İstanbul'un gelişmekte olan bölgelerine baktığımızda 100 bin TL ve altında ev bulmak mümkün. Emlak rotası dergisinin haberine göre, üstelik bu evler kıyıda köşede inşa edilen tek binalar değil, aksine site içinde havuzlu, güvenlikli ve sosyal donatılara sahip daireler.

Gelişim akslarında hayata geçen projeler ayrıca prim potansiyeli ile ilk evini alacakların yanı sıra gayrimenkule yatırım yapmak isteyenleri de cezbediyor.

ORTA GELİRLİNİN TERCİHİ KARTAL, KURTKÖY, VE ESENYURT

Uygun bütçeli projelerde öne çıkan bölgeler Avrupa yakasında Esenyurt, Anadolu yakasında ise Kartal ve Kurtköy. Kentsel dönüşümün en hızlı ilerlediği bölgelerden Esenyurt'un geleceğine birçok firma inanıyor. Zira bölgede en büyük inşaat firmalarından orta ölçekli firmalara kadar çok sayıda şirketin projeleri devam ediyor.

Fiyapı, İnanlar, Özyurtlar, Makrom Yapı, Yalçıntepe İnşaat, Osmanlı İnşaat, Yirikler İnşaat bunlardan sadece birkaçı. Kartal-Maltepe hattında başlayan metro deneme sürüşleri ve Beylikdüzü'nde devam eden metrobüs çalışmalarının etkisiyle bu bölgelere hem şirketlerin hem alıcıların ilgisi her geçen gün katlanarak artıyor. E-5 ve E-6 yollarının ortasında bulunan Kurtköy ise Sabiha Gökçen Havaalanı'na yakınlığı ile yeni bir çekim merkezi olma yolunda ilerliyor.

TEKNİK YAPI UYGUN BÜTÇELİ SEÇENEKLER

Teknik Yapı imzalı Evora Park projesi Kartal'da yükseliyor. Temmuz 2013'te tamamlanması planlanan proje kapsamında 432 daire yer alıyor. Projede büyüklükleri 35 ila 46 metrekare arasında değişen 1+1 dairelerin fiyatı 88 bin 800 TL'den başlıyor. Yüzde 70 yeşil alana sahip Evora Park, Anadolu yakasının oksijen kaynağı olan Aydos Ormanları'nın içinde kuruluyor. Projenin sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, basketbol sahası, tenis kortu, paten alanı, yürüme yolları bulunuyor.

Evora Park'ta ayrıca spor sonrası dinlenme isteyenler için bin 630 metrekarelik göletin kenarında kafeterya yer alıyor. İki ayrı bölümde projelendirilen kapalı alan sosyal tesislerin ilk bölümünde fitness, plates, aerobik, cafe, Fin hamamı, sauna, masaj odaları ve soyunma odaları yer alırken diğer bölümde bilardo ve masa tenisi bulunuyor. Evora Park'ta her daire için özel depo bölümleri ile 490 araçlık kapalı otopark yer altına inşa ediliyor.

Teknik Yapı'nın Tuzla projesi Evora İstanbul'da ise stüdyo daireler 81 bin TL, 1+1 daireler ise 93 bin TL'den başlıyor. Bin 509 dairenin yer alacağı projenin Ağustos 2014'te tamamlanması öngörülüyor. Evora İstanbul'da stüdyo daireler 40 ila 43 metrekare, 1+1 daireler ise 47 ila 70 metrekare arasında değişen büyüklüklerde tasarlanıyor.

Evora İstanbul'un ilk etabında doktor odaları, TV odaları, toplantı odaları, okuma odaları, spor salonu, sauna, çamaşırhane, 3 adet çim saha, 3 adet mini basketbol sahası, 4 adet çocuk parkı, seyir terası, açık havuz, süs havuzu, kafeterya, fitness, salon derslikleri, hamam, okuma ve satranç odası, oyun odası, bilardo ve langırt salonu, çok amaçlı salonlar sosyal ve spor tesisleri olarak yer alacak. Projenin ilk etapta ayrıca kapalı ve açık olmak üzere toplam bin 534 adet otopark inşa edilecek. Projenin hemen yanında hem Evora İstanbul sakinlerinin hem de Tuzla halkının kullanabileceği 46 bin metrekare büyüklükte bir park hayata geçecek.

Şirket: Teknik Yapı

Lokasyon: Evora Park Kartal, Evora İstanbul Tuzla

Tarih: Evora Park Temmuz 2013, Evora İstanbul Ağustos 2014 teslim

Büyülük: Evora Park 1+1'ler 35-46 metrekare,

Evora İstanbul 1+0 daire 40-43 metrekare, 1+1 daireler ise 47 ila 70 metrekare

Fiyat: Evora Park 88 bin 800 TL'den başlıyor (1+1)

Evora İstanbul 1+0 daire 81 bin TL, 1+1 daire 93 bin TL'den başlıyor

BURA'DA TÜM DAİRELER 1+1 VE 2+1

Yirikler inşaat tarafından Esenyurt'ta inşa edilen Bura Residence'nin tamamı 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. 9 bin metrekare arsa üzerinde 35 bin metrekare kapalı alana sahip Bura Residence'da, 30 ve 17 katlı 2 ayrı bloktan toplam 348 daire hayata geçiyor. Büyüklükleri 62 metrekare ile 123 metrekare arasında değişen 6 farklı tip dairenin tasarlandığı projede 1+1 dairelerin fiyatı 82 bin TL ile 99 bin TL arasında değişiyor. Bura Residence içinde basketbol sahası, tenis kortu, açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, kapalı otopark, fitness salonu, hamam ve sauna yer alıyor.

Şirket: Yirikler İnşaat

Lokasyon: Esenyurt

Tarih: 2013 teslim

Büyülük: 62-70 metrekare

(1+1 daire)

Fiyat: 82 bin – 99 bin TL

(1+1 daire)

MİNİPOİNT ARALIK'TA TESLİM

Anadolum İnşaat imzası ile Pendik-Kurtköy'de inşa edilen Mini Point'te fiyatlar 80 bin TL'den başlıyor. 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerin yer aldığı projede dairelerin büyüklükleri 45 metrekare ile 105 metrekare arasında değişiyor. 132 konut ve 13 ticari birimin yer aldığı projenin 2012 Aralık'ta tamamlanması planlanıyor. Projenin sosyal donatıları arasında açık ve kapalı yüzme havuzu, otopark, basket ve voleybol sahası, hobi odası ve kafeterya yer alıyor. Mini Point E-5 karayoluna 10 kilometre, TEM'e 4 kilometre, Sabiha gökçen Havaalanı'na 3,5 kilometre mesafede yer alıyor.

Şirket: Anadolum İnşaat

Lokasyon: Kurtköy

Tarih: 2012 Aralık teslim

Büyülük: 45-105

Fiyat: 80 bin TL'den başlıyor

LİFE İN VERA'DA STÜDYO DAİRE 74 BİN TL

SC Sağlam İnşaat tarafından Esenyurt'ta hayata geçen Life in Vera'da stüdyo dairelerin fiyatı 74 bin TL. Toplam bin 56 daireden meydana gelen Life İn Vera'nın yatırım bedeli 150 milyon TL. 3 bloktan meydana gelen projede stüdyo dairelerin büyüklükleri ise 39 ila 49 metrekare arsında değişiyor. İçerisinde 30 adet AVM konseptinde ticari alan bulunduran Life in Vera, E-5 ile TEM Otoyolu'nun bağlantı yolunda, Torium AVM ve metrobüs-otobüs duraklarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Life İn Vera'da, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, fitness salonu, çocuklar için kreş, seyir terasları, kafe ve restoranlar bulunuyor.

Şirket: SC Sağlam İnşaat

Lokasyon: Esenyurt

Tarih: 2013 Haziran teslim

Büyüklük: 39- 49 metrekare (1+0 daire)

Fiyat: 74 bin TL (1+0 daire)

 

DAYALI DÖŞELİ DAİRE 85 BİN TL

Osmanlı İnşaat Yapı'nın Beylikdüzü'nde yükselen Beylife 1 projesinde dayalı döşeli 60 metrekare stüdyo dairenin fiyatı 85 bin TL. Oturma odasından plazma TV ünitesine, beyaz eşyasından yatak odasına kadar tüm detayların hazırlandığı projeye siz sadece kişisel eşyalarınızı alıp yerleşebiliyorsunuz. 2012 Haziran'da teslim edilmesi planlanan projede cep sineması, panoramik şehir seyir terasları, golf sahaları, teras kafeler, spor salonu, hamam, sauna, kapalı oyun parkı gibi de birçok sosyal yaşam alanı yer alıyor. Bin 86 konutluk Beylife 1 projesinin yüzde 25'lik bölümü için eşyalı ev satışı gerçekleştirdiklerini belirten Osmanlı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bakırcı talebin artması halinde, yeni projelerini de bu şekilde tasarlayacaklarını belirtiyor.

Şirket: Osmanlı İnşaat

Lokasyon: Beylikdüzü

Tarih: 2012 Haziran teslim

Büyüklük: 60 metrekare (1+0 daire)

Fiyat: 85 bin TL (1+0 daire)

BABİL KULELERİ ESENYURT'TA YÜKSELİYOR

Uluhan Grup tarafından İstanbul Esenyurt'ta inşa edilen Babil Kuleleri projesinde yaşam Nisan 2013'te başlayacak. Toplam bin 50 adet dairenin yer aldığı projede stüdyo dairelerin ve 1+1'lerin fiyatı 75 bin TL'den başlıyor. Stüdyo dairelerin büyüklükleri 40 ile 45 metrekare, 1+1 dairelerin büyüklükleri ise 40 ila 55 metrekare arasında değişiyor. Proje kapsamında 12 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edilen Babil Çarşı'da sinema ve tiyatro salonları ile spor merkezi ve çocuklar için kreş de bulunuyor. Babil Kuleleri'nin sosyal donatıları arasında havuz, fitness salonu, spa, sauna, hamam ve seyir terasları yer alıyor.

Şirket: Uluhan Grup

Lokasyon: Esenyurt

Tarih: 2013 Nisan teslim

Büyüklük: 40-55 metrekare

(1+0 ve 1+1daire)

Fiyat: 75 bin TL'den başlıyor

BY VİSTA'DA YAŞAM BAŞLADI

Yarbay Yapı Kurtköy'de By Panorama Evleri ile By Vanessa Evleri'nden sonra By Vista'nın da inşaatı tamamlandı. Arsa alanı 11 bin 500 metrekare, inşaat alanı 18 bin metrekare olan projede 240 konut yer alıyor. By Vista'da büyüklükleri 48 ila 52 metrekare arasında değişen stüdyo daireler 75 bin TL, 50-55 metrekare 1+1 daireler ise 95 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Projenin sosyal donatıları arasında yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru, sauna, kafeterya, fitness salonu yer alıyor. By Vista, Sabiha Gökçen Havaalanına 3 dakika, Pendik Marinaya 5 dakika, İDO Deniz otobüsüne 5 dakika, çevre yoluna 3 dakika uzaklıkta konumlanıyor. 60 aya kadar banka kredisi seçenekleri sunulan projede son 15 dairenin satışı devam ediyor.

Şirket: Yarbay Yapı

Lokasyon: Kurtköy

Tarih: Tamamlandı

Büyüklük: Stüdyo daireler 48-52, 1+1 daireler 50-55 metrekare

Fiyat: Stüdyo daireler 75 bin TL, 1+1 daireler 95 bin TL'den başlıyor

MAKROM CİTY'DE 4 TİP 1+1

Makrom Yapı tarafından Esenyurt'ta inşa edilen Makrom City'de fiyatlar 75 bin TL'den başlıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin hayata geçtiği projede 55 metrekare 1+1 dairelerin tamamı satıldı. 4 farklı 1+1 daire tipi yer alan proje geniş yaşam alanları ile dikkat çekiyor. Projede 65 metrekare 1+1 daireler 75 bin TL, 70 metrekare 1+1 daireler 80 bin TL, 75 metrekare 1+1 daireler ise 90 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. 12 katlı 2 bloktan oluşan Makrom City'de toplam 404 konut yer alıyor. Projenin sosyal donatıları arasında açık- kapalı havuz, kreş, hamam, sauna, fitness center, havuz cafe, teras cafe, çocuk parkı, cep sinema salonları ve kapalı otopark yer alıyor. Makrom City'de yaşamın Aralık 2012'de başlaması planlanıyor.

Şirket: Makrom Yapı

Lokasyon: Esenyurt

Tarih: Aralık 2012 teslim

Büyüklük: 55-75 metrekare (1+1 daire)

Fiyat: 75 bin TL'den başlıyor

INNOVİA'DA AYDA 690 TL'YE DAİRE

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Beylikdüzü'nde inşa edilen 4 bin 750 dairelik Innovia projesinin 4'üncü etabından büyüklükleri 33 ila 57 metrekare arasında değişen 1+1 dairelerin fiyatlar 69 bin TL'den başlıyor. Kişiye özel ödeme planları sunulan projede ayda 690 TL'ye ev sahibi olmak mümkün. Banka kredisiz, 60 ay 0 faiz imkânı sunan Yeşil GYO ayrıca Innovia projesinden ev sahibi olan ve arkadaşına da ev aldıranların 2 taksitini siliyor. Yüzde 75'i yeşil alana ayrılan projede, şelaleler, yürüme, bisiklet ve koşu yolları, bisiklet park alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness-spa alanı, çocuk oyun alanları, seyir terasları, basketbol, tenis, voleybol sahaları, cafeler ve teknolojik güvenlik donanımlarının yanı sıra 24 saat güvenlik hizmeti sunuluyor. Aralık 2013'te tamamlanması planlanan projede yaşam 2014'te başlayacak.

Şirket: Yeşil Gayrimenkul

Yatırım Ortaklığı

Lokasyon: Beylikdüzü

Tarih: Aralık 2013 teslim.

Büyülük: 33-57 metrekare

(1+1 daire)

Fiyat: 69 bin TL'den başlıyor   Kaynak : internethaber.com
 

Etiketler : Ev sahibi olmak istiyor , kira yerine kendi evinin taksidi , ORTA GELİRLİNİN TERCİHİ KARTAL , KURTKÖY , ESENYURT , Uygun bütçeli KONUT projeler , TEKNİK YAPI UYGUN BÜTÇELİ SEÇENEKLER Evora Park projesi Kartal , Anadolum İnşaat Pendik Kurtköy Mini

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman