Jones Lang LaSalle “Dünya Saati” Kampanyasına destek için ışıkları söndürüyor

Jones Lang LaSalle “Dünya Saati” Kampanyasına destek için ışıkları söndürüyor

Jones Lang LaSalle, “Dünya Saati” Kampanyasına destek için ışıkları söndürüyor
İklim değişikliği ile mücadele etmek amacı ile dünya çapında devam eden “Gezegenimiz için hep birlikte ışıkları kapatıyoruz” kampanyasına Jones Lang LaSalle, dünya çapındaki 200 ofisiyle destek veriyor.

Bu sene 31 Mart 2012 Cumartesi günü  20:30 – 21:30 saatleri arasında gerçekleşecek Dünya Saati Kampanyası, WWF Türkiye öncülüğü ile tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de kutlanacak. Jones Lang LaSalle Türkiye, geçtiğimiz iki senede olduğu gibi bu senede kampanyaya destek vererek, şirketteki ve yönettiği alışveriş merkezlerinde ışıkları kapatacak.

Bununla birlikte, Jones Lang LaSalle Türkiye’nin yönettiği Alışveriş Merkezlerinden; Demirpark AVM, Malatya Park AVM, Sanko Park AVM, Nata Vega Outlet ve Gebze Center’da Cumartesi günü “Dünya Saati” kampanyasına katılıyor.

Kampanya Hakkında Bilgi:
Avustralya'da 2 milyondan fazla insan ve 4000'den fazla kurum, iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için sembolik bir hareket başlattı. Işıkların bir saatliğine kapanmasıyla başlayan Dünya Saati Kampanyası, bir yıl sonra 35 ülkede 50 milyondan fazla insanın katıldığı küresel bir hareket haline geldi. Sidney Liman Köprüsü, Toronto'daki CN Kulesi, San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü ve Roma'daki Kolezyum gibi küresel öneme sahip birçok simge, hızla büyüyen bir davanın umut sembolleri olarak tümüyle karanlıkta kaldı.

2009'da, 88 ülkeden yüz binlerce insan Dünya Saati'ni iklim değişikliğiyle mücadele için dünyanın en büyük küresel hareketi haline getirerek ışıklarını söndürdü.

27 Mart 2010 tarihinde gerçekleşen Dünya Saati, 128 ülkeden 4000'nin üzerinde şehirden gelen destekle o güne kadar ki en büyük katılımı sağlayarak rekor kırdı. Pasifik Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Amerika'ya kadar birçok ünlü yapı ve simge ışıklarını söndürdü. Ayrıca hayatın çeşitli kesimlerinden dünya genelinde sayısız insan, ışıklarını söndürüp hepimizin ortak olduğu tek evin, yani evrenimizin seyri ve kutlaması için bir araya geldiler.

2010 yılı Türkiye'nin katılımı açısından da önemli ilklere sahne oldu. 230'un üzerinde kurum ve yaklaşık 5.000 kişinin katıldığı Dünya Saati'ne, Boğaziçi Köprüsü de ışıklarını kapatarak destek verdi. 2011 yılında ise 20.000'den fazla kişi ve 250'nin üzerinde kurum dünyanın geleceği için güçlerini birleştirdi. Boğaziçi Köprüsü'nün yanı sıra Ankara Opera Binası ve Kastamonu Kalesi de yerini aldı.

WWF-Türkiye her yıl Mart ayının son Cumartesi günü herkesi iklim değişikliğiyle mücadele konusunda düşünmeye davet ediyor.

•WWF'in küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için her yıl Mart ayının son Cumartesi günü saat 20:30-21:30 arasında 7 kıtayı bir araya getirmesidir.

•2007'de Avustralya'da 2.2.milyon kişi ve 2000'den fazla kurumun katılımıyla başlamıştır.

•İnsanların, kurumların ve yönetimlerin iklim değişikliğiyle mücadele için sembolik olarak ışıklarını kapatmasıdır.

•135 ülkeden, 1 milyardan fazla insanın katıldığı dünyanın en büyük çevre hareketidir.

•Dünya Saati enerji tasarrufu yapmak değildir! Gezegenimizin geleceği için bireyler ve kurumlar olarak doğaya uyumlu, sade yaşamın yollarını aramak için değişim kararı almaktır.
 

Etiketler : Lang LaSalle , iklim değişikliği , dünya saati , WWF Türkiye , Demirpark AVM , Malatya Park AVM , Sanko Park AVM , Nata Vega Outlet , Gebze Center , emlak , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman