Hiçbirimiz rezidansta doğmadık hedefimiz mahalle havası yaratmak

Hiçbirimiz rezidansta doğmadık hedefimiz mahalle havası yaratmak

Hiçbirimiz rezidansta doğmadık hedefimiz mahalle havası yaratmak

Keleşoğlu, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya bir araya geldi, Güneşli'de mahalle konseptli, yatay proje yapıyor. Konsorsiyumun sözcüsü Ahmet Fırat, 'Hiçbirimiz rezidansta doğmadık. Play station odası, parti odası ile insanları birbirine yaklaştıracağız' diyor

Keleşoğlu, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya'nın oluşturduğu konsorsiyum Güneşli'de mahalle konseptli, yatay bir proje yapmaya hazırlanıyor. Üç şirketin bir araya gelmesinden oluşan konsorsiyum, bu projeyle 'markalı konut' pazarına da adım atmış olacak. Konsorsiyumun sözcüsü ve Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, 'Bu ilk projemiz. Markalı konutta yatırımlarımızı sürdüreceğiz' diyor.   

- Keleşoğlu'nu ve Teleset Mobilya'yı biliyoruz... Depar Teknik Yapı'yı da tanıyabilir miyiz?
Biz Depar olarak Yeşilyurt –Yeşilköy bölgesinde tanınan bir firmayız. Şimdiye kadar butik işler yaptık. Hala da devam ediyoruz. Yeşilyurt-Yeşilköy'de 3 binamız var, Sefaköy'de de bir projemiz var.

- Konsorsiyum olarak markalı konut pazarına girmek için Güneşli'yi seçmenizin özel bir sebebi var mı?
Güneşli, sanayinin şehir dışın kayması ile birlikte markalı konut üreticilerin en gözde lokasyonlarından biri haline geldi. Biz Güneşli'yi İstanbul'un ikinci Maslak'ı olarak görüyoruz. Aynı zamanda havaalanı nedeniyle İstanbul'un dünyaya en yakın yeri olduğunu düşünüyoruz. Özellikle mütekabiliyet yasasının hayata geçmesiyle, yabancıların bölgeye ilgisinin ciddi anlamda artacağına inanıyoruz.

Sosyalleşmek için PlayStation odası
FIRAT, Tüketiciye metropolün ortasında mahalle sıcaklığı vaat ettiklerini söylüyor. Fırat, 'Projenin en önemli özelliği yatay mimari uygulanması. Sonuçta hiçbirimiz rezidansta doğmadık. Proje 11, 7 ve 8 katlı 3 bloktan oluşacak.  Sosyal alanlarda iddialıyız. İnsanları birbirine yaklaştırmak istiyoruz. Parti odası, play station odası gibi sosyalleşme alanları yapacağız, tek yaşayan, çalışan insanlarla aileleri bu mekanlarda buluşturacağız' dedi.

UNICEF yol gösterici oldu
- O bölgedeki projelerde stüdyo ve 1+1 daireler ağırlıkta. Ailelere uygun konutlar da var mı projede?
200 konut ve 10 dükkandan oluşacak projede 1+0 ve 1+1'lerin yanı sıra  2+1 ve 3+1 daireler de olacak. Projeyi ailelerin tercih etmesi bizim için önemli. Bu yüzden çocuklar ve yaşlılar üzerine çok düşünüyoruz. UNICEF'in şehirde yaşayan çocuğun yalnızlaştığına, sadece internet üzerinden iletişim kurduğuna ilişkin raporları var. Biz bu raporları da inceledik ve projeyi tasarlarken buradan çıkardığımız sonuçları da göz önünde bulundurduk. UNICEF bizim için yol gösterici oldu.

Güneşli'de metrekare fiyatı  5000 TL'yi görür
- Projenin maliyeti ne olacak, finansman nasıl sağlanacak?
50 milyon dolar civarında bir maliyet olacak. 3 firma da özkaynaklarını kullanacak.

- Satış ne zaman başlıyor, fiyat ne olacak?
Ön talep toplamaya başladık. Metrekare fiyatının 3500-3600 TL bandına oturacaktır diye düşünüyoruz. Tabii başlangıç fiyatları indirimli olacak.  

- Prim beklentiniz nedir?
Güneşli bölgesinde konut fiyatlarının metrekarede 5 bin TL'yi görmesi yakındır diye düşünüyorum.  

- Yeni projeleriniz için nerelere bakıyorsunuz?
Kağıthane, Eyüp, Bomonti, Fikirtepe ve Güneşli'ye bakyoruz... Şenay Büyükköşdere - Akşam

Etiketler : Keleşoğlu , Depar Teknik Yapı , Güneşli mahalle konseptli , Ahmet Fırat , Markalı konut , UNICEF , Yeni projeler , Kağıthane , Eyüp , Bomonti , Fikirtepe , Güneşli , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman