Işıklar, daha iyi bir gelecek için bir saatliğine söndürüldü

Işıklar, daha iyi bir gelecek için bir saatliğine söndürüldü

Işıklar, daha iyi bir gelecek için bir saatliğine söndürüldü
Dünyanın farklı yerlerindeki yüzlerce anıt, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) iklim değişimi ve küresel ısınmaya dikkat çekmeyi amaçlayan "Dünya Saati" kampanyası çerçevesinde 31 Mart Cumartesi akşamı bir saat boyunca karanlıkta kaldı.

Kampanya'nın 2007 yılında ilk kez başladığı yer olan Avustralya ile Yeni Zelanda, ışıklarını kapatan ilk ülkeler arasında yer aldı. Sydney kentindeki ünlü Harbour Köprüsü ile Opera Binası, Wellington'daki parlamento binası ile Auckland'daki Sky Tower, bir saatliğine karanlığa gömüldü.

Avustralya'yı Japonya ve Hong Kong izledi. Hong Kong'taki ünlü Victoria Limanı'nda yer alan binaların ışıkları birer birer kapandı.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde halk, kağıttan fenerler uçururken Almanya'nın başkenti Berlin'deki Brandenburg Kapısı önünde toplanan çevreciler, Dünya Saati'ni 5 bin mumdan oluşan bir küre ile kutladı.

Fransa'nın başkenti Paris'te ise aralarında Notre Dame Katedrali ve Zafer Anıtı'nın da bulunduğu 230 anıt, bir saatliğine ışıklarını kapattı.

Sadece Eyfel Kulesi, güvenlik nedeniyle 5 dakikalığına karanlıkta kaldı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da da Buckingham Sarayı, St. Paul Katedrali gibi birçok anıt karanlığa gömüldü.

Savoy gibi bazı ünlü oteller ise, lobi, bar ve restoranlarını mumlarla aydınlattı.

ABD'de ise Washington'daki Ulusal Katedral ve New York'taki Empire State Binası gibi birçok yer, ışıklarını daha iyi bir Dünya için söndürdü.

Libya, Cezayir, Bhutan ve Fransız Guyanası, bu yıl kampanyaya ilk kez destek verdi.

WWF, bu yıl kampanyaya destek veren ülkelerin sayısının 147'ye yükseldiğini açıkladı. Geçen yıl 135 ülke, Dünya Saati için karanlıkta kalmıştı.

WWF, 2012 Dünya Saati kutlamalarının gezegendeki en büyük kitlesel eylem olarak halkın gücünü bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

İstanbul'un simge mekanlarının ışıkları söndürüldü

2007 yılında Avustralya'nın başkenti Sydney'de başlayan 'dünya saati' organizasyonu bügün büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Saat 20:30 ile 21:30 arası Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Boğaziçi Köprüsü'nün ışıkları söndürüldü .ZAMAN

Etiketler : Işıklar , daha iyi bir gelecek için söndürüldü , Doğal Hayatı Koruma Vakfı , emlak haber , emlak , istanbul emlak ahberleri , Dünya Saati

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman