Eviya Gayrimenkul ilk projesi Ege Boyu'nda bir ayda 584 konutun 310'u satıldı

Eviya Gayrimenkul ilk projesi Ege Boyu'nda bir ayda 584 konutun 310'u satıldı

“Evinde iyi yaşa” bir ayda 310 konut sattı
Sinpaş'ın yeni iştiraki Eviya'nın ilk projesi Ege Boyu'nda bir ayda 584 konutun 310'u satıldı.

Sinpaş'ın orta sınıfa hitap eden projeler üretecek ayağı Eviya, Sancaktepe'de hayata geçirdiği ilk projesi Ege Boyu ile satış başarısına imza atıyor. Lanse edildiği günden bu yana 584 konutun 310'unun satışının gerçekleştiği projede, vaad edilen yaşam biçimi ön plana çıkıyor. Az katlı yatay yaşamın sunulduğu Ege Boyu'nda, satışların pek çoğu referans ile gerçekleşiyor. Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer, “Evinde iyi yaşa”nın kısaltması olarak isimlendirdikleri Eviya'nın mazisinin 3 yıla dayandığını söyledi. Sinpaş GYO'dan aldıkları sermaye ile hayata geçirilen Ege Boyu, Sinpaş GYO gibi farklı ve butik projelerle yoluna devam edecek. “Yaşam standartını düşürmeyen bu yüzden birikim yapamayan kişilere yönelik konutlar üreteceğiz.”diyen Gacemer, arazi fiyatlarının yüksekliğinin konut üreticilerini zorladığını söyledi.

Çoklu sayıda konut üretebiliriz
Arsa ortaklığı, hasılat paylaşımı yatırım ortaklıklarına sıcak baktıklarını ifade eden Gacemer, “Başarılı bir işbirliği ile kentsel dönüşüm için araziler geliştirilebilir. Bürokrasi minimuma indirilebilir. Şu anki sistem süreci yavaşlatıyor.”diye konuştu. Deprem gerçeğinin hayati önem taşıdığını vurgulayan Gacemer, “Özel sektörün girebileceği kentsel dönüşüm projeleri yapılmalı. Özel sektörün bu uygulamanın içine alınması lazım. 20 bin konut yapılırken bu neden 80 bin olmasın?”dedi. Önceliklerinin İstanbul olduğunu da belirten Gacemer, “Kurum modelini tam oturttuktan sonra Bursa, İzmir, Ankara'ya da gideceğiz. Bir konut projesine daha başlamak istiyoruz. Böylelikle çoklu sayıda konut üretebilme vizyonumuzu ortaya koyacağız.”dedi.

Yeni iş arıyoruz
Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer, “Bir ayda Ege Boyu'nun satışını büyük oranda tamamladık. İş arıyoruz. Sancaktepe'de yarattığımız bir sinerjimiz var. Bu sinerjiden faydalanmak istiyoruz. Yıllık 1000 konut hedefimiz var. Yeni projemiz en az 400 konut olacak. 1000 konuta kadar çıkabiliriz.”diye konuştu.

Eviya, Ege Boyu projesi ile 240 milyon TL ciro hedefliyor. Haziran 2014 sonunda teslim edilecek olan Ege Boyu için iş bitirme hedefi Mart ayı sonunda... Yelda Akgün - habertürk

Etiketler : Sinpaş , Eviya Gayrimenkul projesi Ege Boyu , Sinpaş GYO , Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü , Seba Gacemer , Eviya Gayrimenkul , Eviya , Ege Boyu projesi , Ege Boyu , emlak , emlak konut haber , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman