Emlakta 2012 Türkiye'nin yılı olacak

Emlakta 2012 Türkiye'nin yılı olacak

Emlakta 2012 Türkiye'nin yılı olacak!

Siyasi ilişkilerde 41'inci yılını kutlayan Türkiye ile Çin arasında gayrimenkul köprüsü kuruluyor. ABD'nin emlak raporunda 2012 yılının Türkiye'nin yılı olacağı açıklandı.

Çin'in internetteki ilk emlak platformunda Türkiye tanıtıldı. ArisingLand adlı platformu gezen Çinli yatırımcılar Türkiye'ye gelerek gayrimenkulleri yerinde görebilecek

Emlak sektörüne yıllık 10 milyar dolarlık katkı sağlayacağı tahmin edilen ve yabancıya konut satışının önünü açacak mütekabiliyet yasası daha Meclis'te onay beklerken, Ortadoğu'nun yanısıra Çinliler de Türkiye'ye, sanal alemden girecek.
 
EMLAK TURU BAŞLIYOR

İlk emlak platformunu kuran Çin, Türkiye'deki gayrimenkul piyasasını yatırımcılarına açtı. Türkiye ile birlikte dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Çin'de hedef, zengin yatırımcıya kazanç sağlayabilecek fırsatlar yaratmak.
 
ArisingLand adıyla kurulan internet sitesi üzerinde Çin ve Hong Konglu yatırımcılara Türkiye hakkında bilgi sunulacak. Platformda ayrıca turizm hizmetleri de verilecek.
 
Ancak organize edilecek geziler sadece gayrimenkul yatırımlarına yönelik seyahatleri kapsayacak. Çinli işadamları ve yatırımcılar, platformla Türkiye'ye gelip almak istedikleri gayrimenkulleri yerinde görecekler. Arisingland'da Türkiye dışında yer alan diğer ülkeler ise Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar.
 
2012 TÜRKİYE'NİN YILI

ABD merkezli Yabancı Gayrimenkul Yatırımcıları Birliği'nin emlak raporunda Türkiye üçüncü olurken, ULI ve PricewaterhouseCoopers'ın (PwC) yaptığı çalışmada İstanbul; Paris, Madrid, Roma, Londra gibi kentlere fark atarak birinci sırada yer almıştı.. Sabah
 

Etiketler : Emlakta 2012 Türkiye yılı olacak , Emlakta 2012 , Emlak sektörü , konut satışı , mütekabiliyet yasası , Çin , Türkiye gayrimenkul piyasası , İlk emlak platform , emlak , emlak haber , emlak güncel , güncel emlak haber , Meclis

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman