TOKİ’den 7 hastane ihalesi daha

TOKİ’den 7 hastane ihalesi daha

TOKİ’den 7 hastane ihalesi dahaSon 9 yılda 182 hastane inşa eden TOKİ, yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Nisan ayında 7 hastanenin daha ihalesi yapılacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) hastane ihtiyacı bulunan bölgelere modern hastaneler kazandırmaya devam ediyor. Ülkemizin toplam yatak kapasitesine yüzde 20 katkı sağlayan TOKİ, şuana kadar 182 hastane inşa etti.

Hastanelerin çoğunluğunu büyük şehirlerin dışında yapan TOKİ, yapım için şehir dışında, orman alanına yakın, havası ve suyu temiz, gürültüden uzak yerleri seçmeye özen gösterdi. İl ve ilçelerde yapılan modern hastaneler sayesinde vatandaşlar şifa aramak için büyük şehirlerdeki hastanelere gitme zahmetinden de kurtulmuş oluyor.

Sağlıkta dönüşüm kapsamında ülkemizi modern hastanelerle donatan TOKİ, Nisan ayı içerisinde 815 yatak kapasiteli 7 hastanenin daha ihalesini gerçekleştirecek. Buna göre; İzmir Bornova’da 200 yataklı devlet hastanesi, Adana Ceyhan’da 250 yataklı devlet hastanesi, Bursa Keles ilçesi Cuma Mahallesinde 25 yataklı devlet hastanesi, İzmir Ödemiş’de 250 yataklı devlet hastanesi, Gümüşhane Şiran’da 25 yataklı devlet hastanesi, Bolu Göynük’de 15 yataklı devlet hastanesi ve Erzincan Refahiye’de 50 yataklı devlet hastanesinin ihalesini yaparak kısa sürede inşaat işlerini başlatacak. Projeler kapsamında hastane binalarıyla birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi de gerçekleştirilecek.

TOKİ, Nisan ayı içerisinde hastane projelerinin yanı sıra Kocaeli Gebze Devlet Hastanesi’ne ‘Geçici Prefabrik Poliklinik ve Görüntüleme Merkezi’nin ihalesini de yapacak.

Etiketler : TOKİ den 7 hastane ihalesi , hastane ihalesi , TOKİ yapı , Hastane , toki Hastane , izmir Bornova , Adana Ceyhan , Bursa Keles , şifa aramak , toki hastane projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman