Ali Sami Yen'de satışlar Mayıs'ta başlıyor

Ali Sami Yen'de satışlar Mayıs'ta başlıyor

Ali Sami Yen'de satışlar Mayıs'ta başlıyor
Torunlar GYO, Ali Sami Yen ve Kartal başta olmak üzere birçok projeye başlıyor...

2011 yılında 177.3 milyon lira net kar açıklayan ve kârının 22.4 milyon lirasını temettü olarak dağıtmayı planlayan Torunlar GYO, Ali Sami Yen ve Kartal başta olmak üzere birçok projeye başlıyor.

Torunlar GYO, SPK standartlarına uygun olarak hazırlanan konsolide mali tablolara göre 2011 yılında 177.3 milyon lira net kâr açıkladı. Faiz öncesi kârını yüzde 48,5 oranında yükselten şirket portföy değerini de 3 milyar 818 milyon liraya çıkardı. Yıl sonu kur artışından dolayı mevcut kârlılıkların 2-3 kat daha fazla olması gerekirken 177.3 milyon lira ile sınırlı kaldığını belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, kârın 22.4 lirasını genel kurul ile görüştükten ve karara bağladıktan hissedarlara temettü olarak dağıtacaklarını söyledi. 2011 yılında 223 milyon lira yatırım gerçekleştiren şirket, 2012 yılında 500 milyon lira yatırım öngörüyor. 2014 yılı sonuna kadar ise 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yapılması planlanıyor.

Kazmalar vuruluyor
Hafriyat çalışmalarına başlanan Mecidiyeköy ile ilgili de detaylar veren Torun, "Burada kazı çalışmalarına başladık. İnşaata ve ön satışlara 2.çeyrekte başlayacağız.  Modern bir kent meydanı kazandıracağımız proje, bizim önderliğimizde yükselecek ve yeşil alanları ile dikkat çekecek. Ofis ve konutlardan oluşacak projenin toplam yatırım maliyeti yaklaşık 1 milyar lira olacak ve 2014'te tamamlanacak" dedi.

Maltepe'ye 500 konut
Maltepe'de arsa alan şirket yılın ikinci yarısında bu arazide yüzde 50 hasılat paylaşım modeli ile konut projesi geliştirecek. Yapılacak konutlar deniz manzaralı olacak. İçinde her türlü sosyal donatının yer alacağı toplam 500 konutlu proje yüksek gelir grubuna hitap edecek.  

Karaköy'de butik otel
Karaköy'de butik otel inşaatına da bu yıl içinde başlamayı planladıklarını aktaran Torun, "Burada asıl belirleyici olan Galataport. Biz Galataport projesinin devreye sokulmasının hemen ardından butik otel inşaatına başlamayı planlıyoruz. Tahminimize göre bu yıl içinde Galataport'a start verilir" bilgisini verdi.

Yeni projeler de yolda
Ancak şirketin bu yıl devreye sokacağı tek proje bunlarla sınırlı değil. Aziz Torun yakın tarihte yeni projelerin de bilgisini aktaracaklarını dile getirdi.

Paşabahçe'de iddialı
Paşabahçe projesinin Anadolu Yakası'nın çehresini değiştirecek bir proje olacağını belirten Aziz Torun,  İstanbul'a lâyık bir eser oluşturmak istediklerini, proje için her türlü özeni göstereceklerinden hiç kimsenin şüphesinin olmamasını söyledi.  Projeyi geliştirmek için acele etmeyeceklerini de vurgulayan Torun, İstanbul'un marka değerine katkı sağlayacak bir proje gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

Satış gelirlerini artıracak
Şirketin 2012 projeksiyonu ile ilgili bilgi veren Torunlar GYO CFO'su İsmail Kazanç ise 2012'de bir önceki yıla göre yüzde 71.8 artışla 278.9 milyon lira kesin satış geliri hedeflediklerini söyledi... BUGÜN

Etiketler : Ali Sami Yen , Torunlar GYO , Aziz Torun , SPK , Kartal , Karaköy , Maltepe , İsmail Kazanç , Torunlar GYO Ali Sami Yen projesi , Galataport projesi , Torunlar GYO projeleri , emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman