Sinpaş GYO 5 yılda aktif büyüklüğünü ikiye katladı

Sinpaş GYO 5 yılda aktif büyüklüğünü ikiye katladı

Sinpaş GYO 5 yılda aktif büyüklüğünü ikiye katladı

Türkiye gayrimenkul sektöründe 5 yılı geride bırakan Sinpaş GYO, kazandırdığı konut projeleriyle sektör liderleri arasına girerken, bu sürede %102 oranında artırdığı aktif büyüklüğü, 655 milyon TL’ye ulaşan yıllık satış geliri ve 140 milyon TL’ye varan yıllık net karı ile yatırımcısına en çok kazandıran şirketlerden biri oldu.

Sektördeki 37 yıllık tecrübesiyle, 2006 yılı sonunda yeniden yapılanmaya giderek, konut projelerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerini tek çatı altında toplayan ve 2007 yılında halka açılan Sinpaş GYO, 5 yılı geride bıraktı. İstikrarlı ve güvenilir finansal yapısı, güçlü sermayesi ve kurumsal yönetimi ile 5 yılda hissedarları, müşterileri ve iş ortaklarına yüksek katma değerli projelerle kazandıran Sinpaş GYO, kısa zamanda çizdiği başarı grafiğiyle bugün Türkiye gayrimenkul sektörünün devleri arasında yerini aldı.

2007 yılında 989 milyon TL olan aktif büyüklüğünü 2011 yıl sonu mali tablo verilerine göre 1 milyar 993 milyon TL’ye yükselterek %102 oranında büyüten ve 46. sırada yer alan şirket, hızla değerlenen projeleriyle yüksek karlılık oranına ulaşarak aradan geçen 5 yılda yıllık satış gelirlerini sıfırdan 655 milyon TL’ye yükseltti. 2007 yılında 18 milyon TL olan net dönem karını ise 2011’de 140 milyon TL’ye ulaştırdı.

Hayalleri gerçekleştirme yolunda ilklere imza atan marka: Sinpaş GYO

Sinpaş GYO, 5 yılda yalnızca karlılığı ile hissedarları, müşterileri ve iş ortaklarına kazandırmakla kalmadı potansiyeli yüksek bölgelerde yaptığı arsa yatırımlarıyla, projelerinin bulunduğu her bölgeye değer kazandırdı. Bosphorus City ve İstanbul Sarayları projeleriyle İstanbul Küçükçekmece bölgesini şehrin yeni cazibe merkezi haline dönüştüren Sinpaş GYO, Anadolu Yakasında ise Aqua City 2010 ve Lagün projeleriyle Çekmeköy ve Sancaktepe bölgelerini yeni konut projelerinin merkezi haline getirdi.

“Sinpaş GYO, sektöre ilham veriyor”

Sektörde bıraktıkları 5 yılı değerlendiren Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Sinpaş GYO olarak 2007 yılında yola koyulduğumuzda gücümüzü 1974 yılına dayanan bir tecrübemizden aldık. Vizyonel bir anlayışla yola çıktık. Amacımız, değişen ve modernleşen dünyada ülkemizde de daha modern yaşam standartlarının yerleşmesine yardımcı olmaktı. Bu misyonumuz çerçevesinde 5 yıl gibi kısa bir sürede önemli başarılara imza attık. İnsanların hayata geçirilmesi imkansız gözüyle baktığı, gerçek bir mimari ve mühendislik örneği olan Bosphorus City projesini tamamladık. İstanbul’a ikinci bir Boğaz kazandırdık. Sinpaş GYO, Türkiye’deki konut anlayışını değiştirdi” dedi.

İMKB 100’DE 46. Sıradayız

2007 yılında halka arz ile gayrimenkul sektöründe kurumsallaşma adına ilk adımı atarak liderlik vizyonlarını ortaya koyduklarını belirten Çelik, şunları söyledi: “Bugün aktif büyüklükte İMKB-100 şirketleri arasında 46. sırada yer alan şirketimiz, ülkenin en değerli gayrimenkul projelerine imza atmakta, yalnızca Türkiye’de değil dünya çapında da başarılar kazanmaktadır. İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Küçükçekmece’de konumlandırılan projemiz Bosphorus City’nin European Property Awards 2011’de iki dalda Avrupa’nın en iyisi seçilmesi yalnız bizim için değil, ülkemiz için de bir gurur kaynağıdır. 2007 yılından bu yana %102 oranında artan aktif büyüklüğümüz, 1 milyar 993 milyona ulaştı.”


Sinpaş 5 yıl içinde 3,5 milyar TL değerine ulaşacak

Vizyonel yaklaşımlarla arsa yatırımlarında da önemli başarılar elde ettiklerini söyleyen Çelik, şirketin önümüzdeki 5 yıllık hedeflerini de açıkladı: “Portföyünde bulunan arsa ve araziler ile birlikte 5 yıl içinde 1 milyon 962 bin metrekare, yani yaklaşık 13.500 adetlik konut üretimi gerçekleştireceğiz. 2017 yılına kadar hedefimiz 2 milyar 300 milyon TL kar. Beş yıl sonra bu projelerin bitiminde, Sinpaş GYO 3,5 milyar liralık bir şirket olacak.”

 

Etiketler : Sinpaş GYO 5 yılda aktif büyüklüğünü ikiye katladı , Türkiye gayrimenkul sektörü , Sinpaş GYO , Sinpaş , Sinpaş GYO Anadolu Yakası Aqua City 2010 , Lagün , Çekmeköy , Sancaktepe yeni konut projeleri , emlak haber

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman