Yeni ev'lencek çiftlere öneriler

Yeni ev'lencek çiftlere öneriler

 

Yeni ev'lencek çiftlere öneriler
Evlenen çiftlerin en büyük sorunudur konut alımı. Aceleye getirilmemesi gereken bu konunun püf noktaları da var. İşte detaylar;
 
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, yeni ev alacaklara şu tavsiyelerde bulundu:
1 – Öncelikle seçilen lokasyona dikkat edilmelidir. Mevcut ve ileride yapılması planlanan ulaşım alternatifleri dikkate alınmalıdır. Yeni gelişen ve yapılaşan bölgeler tercih edilmelidir. Bu konumun işinize, ailenize ve sosyal imkanlara olan uzaklığına dikkat edin. 
2 – Yeni evlenecek çiftler için daha küçük alanlara sahip evler tavsiye edilebilir. Şu anda yeni çiftler tarafından daha çok 2+1 daire planları tercih edilmektedir. Bu hem yüksek borçlanmanızı önler hem de ısıtma, soğutma, aidat ve eşya gibi çok odalı bir evdeki giderlerinizi belli bir seviye tutmanıza yarar. 
3 – Yeni projeler ve yeni daireler tercih edilmelidir. Bu dairelerde hem beklenmedik masraflar olmaz, hem de yeni olması nedeniyle barınma amaçlı düşünen ilk sahipleri için en uygun alternatiflerdir. Alacağınız bu ilk evde uzun bir süre yaşayacağınızı unutmayın. 
4 – Proje tercihlerinde teslim tarihlerinin evlilik tarihinizi aksatmasına izin vermeyin. Projeleri detaylı bir şekilde araştırın. Riskleri uzmanlara danışarak minimize edin. 
5 – Konut finansmanı için alacağınız kredide, ödeme gücünüzü ve planlarınızı mutlaka kontrol edin. Peşinatınızın alacağınız ev için yeterli olduğunu kontrol edin. Örneğin şu anda 100.000-TL bir konut kredisi çektiğinizde, 120 ay vade için aylık ortalama 1600-TL bir tutar ödemelisiniz. Kredilerde çok uzun vadeleri tercih etmeyin. 
6 – Geleceği düşünün. İlerde bu evin ve çevresinin yeni aile üyeleriniz için de uygun olmasını göz önünde bulundurun.
7 - Alacağınız evde kiracı varsa, çıkma koşullarını mutlaka konuşmuş ve belirlemiş olun. Gerekirse tahliye taahhütü alın. Yoksa beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.  
8 - Bu tür yer seçimlerinde, mutlaka uzman bir emlak müşaviri ve şirketi ile çalışın. Sizi hem doğru bölgelere yönlendirebilir hem de farklı alternatifler sunabilir. Hukuki, finansal ve bürokratik engelleri doğru bir gayrimenkul şirketi ile çalışarak aşabilirsiniz. Habertürk

Etiketler : Yeni ev'lencek çiftlere öneriler , ev alacaklara tavsiyeler , Konut finansman , konunun püf noktaları , emlak haber , haber emlak

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman