Kenan Evren'in 975 bin Euro'luk villası alıcı bulamıyor

Kenan Evren'in 975 bin Euro'luk villası alıcı bulamıyor

Kenan Evren'in 975 bin Euro'luk villası alıcı bulamıyor
Kenan Evren'in Muğla'nın Marmaris İlçesi Armutalan beldesindeki villası satılmayı bekliyor.

Evren'in 975 bin Euro bedelle satışa çıkardığı, 1 dönüm arazi üzerine kurulu lüks villaya 5 yıldır alıcı çıkmadığı belirtildi.

Kenan Evren, 1986 yılında Armutalan beldesinde deniz ve orman manzaralı 1 dönüm arazi satın aldı. Daha sonra bu araziye bir villa yaptırmaya karar veren Evren, projesini kendi çizip inşaat çalışmalarıyla bizzat ilgilendi. 3 katlı, oldukça geniş 6 odası ve 2 salon bulunan villa için hiçbir masraftan kaçınılmadı.

Her odasına ayrı banyo ve tuvalet konulan villa için tam donanımlı kapalı otopark ve özel güvenlik sistemi kuruldu. Arkası kızılçam ormanı, önü Marmaris Körfezi manzarasıyla süslü villanın bahçesine de açılır kapanır havuz, limon, greyfurt, portakal ve avokado ağaçları yerleştirildi. Koridorlar ünlü Afyon mermeriyle döşenirken duvarlar Kütahya çinisiyle süslendi. Merdivenler de akçe ağacıyla kaplandı.


RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE SATIŞA ÇIKARDI
Evren, 1 yılda tamamlanan süper lüks villasına 1991 yılında yerleşirken kısa süre sonra bölge yatırımcıların akınına uğradı. Evren'in villasının yakınına çok sayıda konut ve villa yapıldı. Uzunca süre bu villada oturan Kenan Evren, 2007 yılının Mart ayında rahatsızlığını gerekçe gösterek Marmaris'ten ayrıldı. Emlakçılarla görüşüp fiyat aldıktan sonra da ne kadara malettiğini açıklamadığı villasını 975 bin euro bedelle satışa çıkardı.
Çok sayıda turizmci ve işadamı Evren'in villasını satın almak için girişimde bulunurken, el yakan fiyatı duyunca vazgeçti. Evren'in ilk önce villası için 4 milyon TL istediği, ancak emlakçıların "Paşam bu kadar yüksek fiyata satmanız mümkün değil" sözleri üzerine 975 bin euroya indiği belirtildi. Ancak, bu indirime rağmen yine de fiyatı emsallerinden hayli yüksek olan villaya alıcı çıkmadı.


"BU FİYATA ANCAK ZENGİN ARAP ŞEYHLERİ ALIR"
Marmaris Emlakçılar Başkanı Hasan Ateş, Kenan Evren'in villasının satılamamasının fiyatların yüksek olmasından kaynaklandığını belirterek "Yabancılarında mülk edilmesi kolaylaşınca bir Arap şeyhi veya bir petrol zengini alabilir diye düşünüyorum. Villasına biçtiği değer emsallerine göre çok pahalı. Aradan geçen 5 yıl içinde paşanın evi için bizlere ve diğer emlakçılara çok sayıda müşteri geldi. Ancak, tekrar söylediğim gibi bu rakam çok yüksektir." Sabah

Etiketler : Kenan Evren 975 bin Euro villası alıcı bulamıyor , Kenan Evren , Muğla Marmaris , villa , emlak haber , marmaris emlak haber , marmaris villa

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman