TOKİ konutta ağırlığı İstanbul’a verdi

TOKİ konutta ağırlığı İstanbul’a verdi

Bayraktar, Ak Parti iktidarında TOKİ’nin 533 bin 715 konut inşa ettiğini, en fazla konutu İstanbul'a yaptığını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ak Parti iktidarında TOKİ'nin 533 bin 715 konut inşa ettiğini, en fazla konutu sırasıyla İstanbul, Ankara, Van, Bursa ve Konya'ya yaptığını açıkladı. CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç'un soru önergesini yanıtlayan Bayraktar, TOKİ'nin konut satışlarıyla mevcut piyasa koşulları ile konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli aileleri kira öder gibi konut sahibi yapmayı hedeflediğini belirtti.

PAKİSTAN'A 4 BİN 620 KONUT
Bayraktar, TOKİ'nin Pakistan'a 4 bin 620 konut yaptırdığını belirterek, TOKİ'nin en az konutu Artvin, Sinop, Muş, Iğdır ve Siirt'e yaptırdığını ifade etti. Bayraktar, TOKİ'nin nüfusu 40 binin altında olan yerleşim birimlerinde talebin düşük olabileceğini göz önüne alarak belediyelerle işbirliği içinde toplu konut uygulamalarını hayata geçirdiğini belirterek, kentsel dönüşüm ve gelişim projeleriyle ilgili şunları kaydetti:

"182 projede toplam 253 bin konutluk gecekondu dönüşüm çalışmaları yapılarak. 134 bölgede yaklaşık 63 bin konutluk uygulama hayata geçirilmiştir. Bunlardan yaklaşık 45 bini tamamlanmıştır. Günümüz itibariyle, aktif olarak sürdürülen proje sayısı 134 olup, bu projeler kapsamında yaklaşık 208 bin konutun üretimi planlanmaktadır."... Pressturk

Etiketler : Bayraktar , Ak Parti iktidarı , Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar , CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç , Bayraktar , TOKİ , 482 proje , gecekondu dönüşüm , TOKİ konut satışl , TOKİ , en az konutu Artvin , Sinop , Muş , Iğdır , Siirt ,

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman