Hem yazlık hem karlık evler

Hem yazlık hem karlık evler

 

Hem yazlık hem karlık evler

Yaza sayılı günler kala siz de tatili kendi evinizde geçirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Hem yazın tadını çıkaracağınız adresleri hem de prim potansiyeli yüksek tatil bölgelerini sizler için mercek altına aldık.
 
Ev sahibi olma hayali gerçek olanların ikinci hayalidir yazlıklar. Hem yazın tadını çıkarmak hem de doğru bölge ve projeye yatırım yapmak isteyenler için yazlık alım sezonu başladı. Türkiye genelinde emlak birlikleri ve değerleme uzmanlarına en doğru yazlık ev adreslerini sorduk. İşte sonuçlar…nci hayalidir yazlıklar. Hem ya
Hem yazlık hem karlık evler

Bodrum’a yatırımın tam zamanı


Gayrimenkul firmaları ve alıcılar için her dönem cazibesini koruyan merkezlerin başında Bodrum geliyor. Bodrum Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Ömer Yetgin’e göre Bodrum dünyada marka bir bölge olmayı başardı. “Bodrum’da gayrimenkul almanın şu an için tam zamanı” diyen Yetgin, eskiden 24 ay ila 120 aya kadar konut kredisi verilirken şimdi ise 24 ay ila 240 aya varan konut kredi faiz uygulamaları olduğunu ve bu uygulamanın da tüketicileri ev almaya teşvik ettiğini söylüyor.
 

ı çıkarmak hem de doğru bölge ve projeye yatırım yapmak isteyenler için yazlık alım sezonu başladı. Türkiye genelinde emlak birlikleri ve değerleme uzmanlarına en doğru yazlık ev adreslerini sorduk. İşte sonuçlar…
Hem yazlık hem karlık evler
 
Bölge genelinde 140 bin TL’den 500 bin dolara kadar her kesime göre konut bulunduğunu belirten Yetgin, “Havaların ısınmasıyla Bodrum’da yazlık konut satışlarında belirgin bir hareket yaşanmaya başlandığını gözlemliyoruz” diyor. Yetgin, ayrıca bu bölgede konut satın alma niyetinde olacakları elinde çantasıyla gezen emlakçılara karşı uyarıyor ve ekliyor: “Yazlık ev alırken ilk önce, emlakçının vergi kaydı, esnaf kaydı,ticaret odası kaydı ve Emlakçılar Derneği ve odasına kayıtlı olup olmadığı mutlaka araştırılmalı.” Yazlık almayı düşünmeden önce hangi bölgelerin daha iyi prim yaptığını, alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanlarının değerlendirilmesini öneren Yetgin, yazlık konut alımlarında Bodrum’dan sonra ikinci tercihin Marmaris olabileceğini söylüyor.
 
Hem yazlık hem karlık evler

 

Antalya’da fiyatlar düşmeyecek
Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, Akdeniz bölgesinde özellikle Antalya, Mersin, Gazipaşa, Alanya, Anamur gibibölgelerde fiyatların avantajlı olduğunu söylüyor. Antalya’da yazlık projelerinin minimum yüzde 40 prim yaptığına dikkat çeken Sağlam, “Antalya’da konut fiyatları hiç düşmedi. Düşmez de. Çünkü arsa üretilmiyor” diyor. Antalya’nın en turistik bölgelerinde yazlıkların metrekare satış fiyatının minimum 3 bin sterlin olduğunu belirten Sağlam, mütekabiliyet esasının kaldırılmasından sonra bölgeye doğu ve Ortadoğu ülkelerinden yoğun talep beklediklerini dile getiriyor.
Hem yazlık hem karlık evler
 
Kazançlı yatırımın doğru adresi Alanya
Alanya Ticaret Odası Başkanı ve Aydoğan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, mütekabiliyet sonrası bölgeye yoğun talep bekliyor. Gazipaşa Havaalanı’na büyük uçakların inişine verilen izin ve Alanya bölgesindeki onay verilen Golf alanları ile Alanya’nın yükselişe geçtiğini belirten Aydoğan, “Bölgemizde yaklaşık 32 bin konutu sadece yabancılar satın aldı. Ancak bu rakamları daha da yukarı yükseltebilecek durumda olmamız söz konusu iken, biz etrafımızdaki komşu ülkelerimize bile satışyapamıyoruz. Örneğin, İran, Suriye, Azerbaycan, Kazakistan gibi. İsteğimiz, eğer mütekabiliyet esası kaldırılırsa, yabancılara daha fazla konut satışı gerçekleştirebilmek ve sektörün hız kazanmasını sağlamak. 
 
Hem yazlık hem karlık evler
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu yasa ile potansiyel ama satış yapamadığımız ülkelere satış yapmaya başlayacak olmamız, emlak satışlarına ve inşaat sektörüne bölgemiz ve ülkemiz adına büyük ivme kazandıracak” diyor. Yazlık alırken aynı zamanda kazançlı çıkmak isteyenler için Alanya’nın doğru adres olduğunu söyleyen Aydoğan, Alanya’da satın aldıktan sonra, değeri üç ile beş kat artan konutların bulunduğunu söylüyor. Ancak bölgenin hernoktasında aynı oranda prim beklemenin doğru olmadığına dikkat çeken Aydoğan, satın alma aşamasında iyi araştırma yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Mynet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman