Arsa sorunu çözüldü, TOKİ turizm çalışanlarına Antalya'da 6 bin konut yapacak

Arsa sorunu çözüldü, TOKİ turizm çalışanlarına Antalya'da 6 bin konut yapacak

Arsa sorunu çözüldü, TOKİ turizm çalışanlarına Antalya'da 6 bin konut yapacak
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Toplu Konuk İdaresi (TOKİ)’nin turizm çalışanları için Antalya’ya 6 bin konut inşa edeceğini söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Toplu Konuk İdaresi (TOKİ)’nin turizm çalışanları için Antalya’ya 6 bin konut inşa edeceğini söyledi. TOKİ'nin Kemer'e yapılacak konutlarla ilgili arsa sorununu çözümü kavuşturduğunu belirten Badak, Manavgat, Alanya, Serik, Belek, Kundu ve Side’de yine turizm çalışanlarına yönelik toplu konut yapımı için turizmcilerden destek beklediklerini söyledi.

        Manavgat Turizm Altyapı Birliği (MATAB)’nin Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bir otelde yapılan toplantısına katılan Sadık Badak, sürdürülebilir turizmin temelinin markalaşmadan geçtiğini kaydetti.

        Antalya bölgesinde yatak sayısının 500 bine ulaştığını belirten Badak, turizm çalışanlarının barınma sorunlarının çözülmesiyle sektörde motivasyon ve markalaşmanın daha kolay sağlanacağını dile getirdi.

        Badak, turizm çalışanlarına konut yapılması fikrinin ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın TOKİ Başkanı olduğu zaman dile getirildiğini ifade etti.

        Badak, “Antalya’da turizm sektörü çalışanlarına toplu konut yapılmasını hükümet olarak çok önemsiyoruz. Bu konuda turizmcilerden destek bekliyoruz. Turizmcilerin, kış ayında çalıştırdıkları personeli 3 ay işten çıkarma yerine sigortalarını göstermelerinde yardımcı olmasını istiyoruz. Turizm çalışanının barınma sorunu çözülürse sektör çalışanları işinde daha başarılı ve motivasyon gücü daha yüksek olacaktır. Sürdürülebilir turizmin kalıcı olması için bunu yapmak zorundayız.” diye konuştu.

Kaynak : haber3

Etiketler : TOKİ turizm çalışanlarına Antalya da 6 bin konut yapacak , AK Parti , Antalya Milletvekili , Sadık Badak , Manavgat Turizm Altyapı Birliği , Manavgat , Alanya , Serik , Belek , Kundu , Side turizm , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman