Akıllı ev sistemleri pazarlamada etkin rol oynuyor...

Akıllı ev sistemleri pazarlamada etkin rol oynuyor...

Akıllı evlerde gözünüz arkada kalmıyor

Akıllı ev sistemleri pazarlamada etkin rol oynuyor...
 
İnşa ettikleri evleri akıllı döşeyen firmalar, satış sorunu yaşamıyor. Evin kontrolünün her durumda kendilerinde olduğunu bilmek ev alıcılarına da cazip geliyor.
 
Günlük koşturmaca içerisinde birçoğumuz zamandan şikâyet eder ve hiçbir şeye yetişemediğimizi söyler dururuz. Bunu fark eden inşaat firmaları da inşa ettikleri evlerde akıllı ev sistemini geliştirerek tüm sıkıntılara çözüm üretmeye başladı.
 
Evde herhangi bir odaya girildiğinde hareketi algılayan sensörler, banyoya girildiğinde kendiliğinden yanan ışıklar, hava karardığında kapanan perdeler ve açılan ışıklar, ısıtma ve soğutma sisteminin tam kontrolü gibi birçok kolaylık ev alımında etkili oluyor.
 
Önce deneme sonra satış
 
Dumankaya İnşaat akıllı ev sistemleri geliştiren şirketler arasında öne çıkıyor. Şirket, projelerinden ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin, alacakları evleri önceden test edebilmeleri için IQ Deneyim Odası geliştirerek sektörde bir ilkede imza atmış oldu.
 
Ev almak isteyen kişiler deneyim odalarında  kendilerine sunulan konforu birebir yaşayarak ev sahibi olabiliyor. Halkalı'da inşa edilen Konsept Halkalı projesinde de akıllı ev sistemlerinin kullanıldığı görülüyor.
 
Tek tuşla evin içinde veya evin dışında birçok alete komut verilen projede 1+1'den 4+1'e farklı metrekarelerde daire seçenekleri bulunuyor.
 
Ev fiyatları 177 bin liradan başlıyor. Peşin alımlarda yüzde 12 indirim yapılıyor. Projede, açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, gibi birçok sosyal alana geniş yer ayrılıyor.
 
Hırsıza geçit vermiyor
 
Teknik Yapı geliştirdiği tüm projelerde yangın ve hırsıza karşı özel sistemler geliştiriyor. Yine evin içinde oluşturduğu güvenlik sistemleri ile evin içinde huzur içinde yaşamanıza imkan tanıyor.
 
Şirket, Tuzla'da geliştirdiği son projesinde de akıllı ev sistemlerini kullanmasıyla dikkat çekiyor. Etap etap yükselen ve satılan Evora İstanbul'da akıllı ev teknolojisine karşın ev fiyatlarının da son derece uygun olduğu gözleniyor.
 
Projeden konut alanlar için sıfır peşinat, 6 ay erteleme ve sıfır faiz seçenekleri bir arada sunuluyor. Ev fiyatları A parselde 76 bin 900 liradan başlıyor. 300 dönüm arazi üzerinde kurulan Evora İstanbul 44 bloktan ve 5 bölgeden oluşuyor. Sosyal olanaklar arasında havuzlar sauna, fitness, tenis kortu gibi birçok seçenek yer alıyor.
 
Çocuklar kontrol altında 
 
Okkalar İnşaat'ın Konya'da hayata geçirdiği Hakim Konakları da tam olarak akıllı ev teknolojisi ile donatılarak inşa ediliyor. Evlerde hava durumuna göre otomatik komutlar verilebiliyor. Böylece ev alıcıları yağmur yağdığında panjurlar kapanabiliyor. İnternetten eve ulaşılarak tüm ev kontrol edilebiliyor. Parmak izi ile kodlama ise özellikle çocuklu aileler için ilgi görüyor. Parmak izi tanımı yapılan çocuk kapıyı açtığı taktirde televizyonda ve internette yasaklı olan yerlere giriş yapamıyor. Toplam 29 blokta inşa edilen ve 378 konuttan oluşan Hakim Konakları'nda evler ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1 olarak yapılıyor. Satış fiyatları 220 bin liradan başlıyor.
 
İstenilen saatte açılan kapılar
 
Butik projeler geliştiren İmaj İnşaat ise projelerinden villa alanlara anahtarlıkta taşınabilen ve bozuk para büyüklüğündeki akıllı çipler veriyor. Böylece eve kimin ne zaman girdiğini takip etmekle kalınmıyor, istenildi takdirde temizlikçinin hangi gün saat kaçta kapınızı açabileceğine kadar tüm ayrıntıları belirlemenize imkan tanıyor.
 
Teknolojik altyapısıyla iddialı
 
Hayatı kolaylaştıran evlere imza atan bir diğer inşaat firması ise Sur Yapı olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, teknolojik alt yapı ile faturaları aşağıya çekiyor. Satışları devam eden Exen İstanbul'da ev fiyatları 500 bin liradan başlıyor. Konut alıcıları için farklı ödeme planları sunuluyor. Buna göre yüzde 30 peşinat ve Sur Yapı bünyesinde 84 ay vade, yüzde 50 peşinat 60 ay vade farksız ödeme, tamamı peşin yüzde 12+2 indirim, yüzde 5 Peşinat 12. 24. ve 36. aylarda vade farksız yüzde 10 ara ödeme ve banka kredisi kullananlara yüzde 12 indirim yapılıyor... Bugün

Etiketler : Dumankaya İnşaat akıllı ev sistemleri , Teknik Yapı , emlak haber , yeni konut trendi , konut özelliği , Okkalar İnşaat , sur yapı Exen İstanbul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman