ByGroup Sultanbeyli'de konsepti büyütmeye karar verdi

ByGroup Sultanbeyli'de konsepti büyütmeye karar verdi

Sultanbeyli'de konsepti büyütmeye karar verdi
Sultanbeyli’de 326 konutluk ByConcept projesini hayata geçiren ByGroup, dönüşüme inandığı bölgede bitişik arsayı da alarak projeyi büyütmek için kolları sıvadı

İstanbul’un dönüşüm bölgelerinden biri olan Sultanbeyli’de ByConcept projesini hayata geçiren ByGroup, projeyi büyütme kararı aldı. 326 konutluk projenin yanındaki arsayı da alan firma burada da proje yapmak için kolları sıvadı.

ByGroup İcra Kurulu Başkanı Mahmut Bayraktar, konutlara olan ilgiyi ve bölgenin gelişimini düşünerek Sultanbeyli’de 800 daireye ulaşacaklarını açıkladı.
 
Mahmut Bayraktar, Sultanbeyli’nin İstanbul’un en önemli dönüşüm alanlarından biri olduğunu belirterek, “Bölge dönüşüm potasına girdi. Belediye de çalışmaları yürütüyor. Planlar yapılıyor. Yüksekli serbest bırakıldı” dedi.

Fiyatlar 5 kat arttı
Bölgede son 6 ayda arsa fiyatlarının 5 kat arttığını dile getiren Bayraktar, “Daha önce metrekaresi 500 lira olan arsalar için bugün 2 bin 500 lira isteniyor. Bu tablo konut fiyatlarını da arttırıyor” diye konuştu.  Sultanbeyli’de nitelikli konut sayısının çok az olduğunu ve ByConcept projesinin bu anlamda büyük önem taşıdığını vurgulayan Bayraktar, “Bizim dışımızda 1-2 proje daha var ama yeni yatırımlar bölgeye gelmeye başladı. Mesela 45 bin metrekareli arsa üzerinde büyük AVM yapılacak” dedi.
 
Mahmut Bayraktar, bölgenin tek sıkıntısının temiz parsel olmamasını göstererek, “Fakat burası hızla gelişiyor. Ama aslında Sultanbeyli’nin dönüşümü çok daha kolay olur. Özellikle ticari yatırımlar bölgeye bekleniyor. Bölgeye yatırım gelince de sorunlar çözülüyor” değerlendirmesini yaptı.

Yuksek prim beklentisi
Mahmut Bayraktar, ByConcept projelerinde 4 ay önce satışa çıktıklarını ve yoğun ilgi gördüklerini belirterek, “hem yurt içi hem de yurt dışından talep alıyoruz. İstanbul’da otelde kalmak istemeyen gurbetçiler de gelip bizden daire alıyor” dedi. Bayraktar, projedeki ilk metrekare satış fiyatlarının 1800 lira olduğunu ama gelinen noktada fiyatların 2 bin 700 liraya çıktığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Buraya yakın lokasyonlarda fiyatlar 3-4 bin lira civarında. Buranın fiyatları da hızla yükseliyor ama özellikle Ataşehir Finans Merkezi yapıldığında burada da fiyatlar en az 2 kat artacak.  Sabiha Gökçen’e yakınlık, TEM’in kenarında olması, planlanan metro bağlantısı ve 3 köprü yolu burayı çok değerli bir lokasyon haline getiriyor.” Habertürk

Etiketler : Sultanbeyli , Sultanbeyli konsepti , ByGroup , ByConcept projesi , Mahmut Bayraktar , konut projeleri , elak konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman