İstanbul'da butik yaşamın metrekaresi 5 bin lira

İstanbul'da butik yaşamın metrekaresi 5 bin lira

Büyükşehrin kalabalığından ve stresinden uzak butik projelere talep artıyor. İstanbul’un farklı yerlerinde geliştirilen bu projelerde ortalama metrekare fiyatları 5-10 bin TL arasında. Konumuna ve yerine göre ise 10 bin TL’nin üstüne çıkıyor.
Büyükşehirde yaşayanların özlem duyduğu trafikten ve sesten uzak, sakin ve butik bir hayat şehrin farklı yerlerinde yapılan projelerle gerçeğe dönüşüyor. Gayrimenkul geliştirme şirketleri Altunizade'den Fenerbahçe'ye, ve Bahçeşehir'e kadar şehrin farklı yerlerinde yaptıkları butik projelerle İstanbul gibi bir metropolde bile butik yaşamı mümkün kılıyor. Eskiden butik yaşam için şehrin dışında çıkmak gerekirken artık uzaklara gitmeye gerek kalmıyor. Altunizade ya da Fenerbahçe gibi şehrin en merkezi yerlerinde bile yeşilliğin içinde trafik gürültüsü ve stresten uzak projeler geliştiriyor. İstanbul'da yapılan butik projelerin metrekare fiyatı konumuna ortalama fiyatı 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişiyor.

Kişiye özel servis avantajı
Butik projelerde daire fiyatları ise ortalama 1 milyon TL seviyelerinden başlıyor. Projenin konumuna, özelliğine ve dairenin büyüklüğüne göre ise bu fiyat 6 milyon TL'ye kadar çıkıyor. Ancak pek çok projedeki en pahalı daireler şimdiden satılmış durumda. Orta büyüklükteki dairelerde ise satışlar hâlâ devam ediyor. Butik ve lüks projelerin en önemli ortak özelliği kişiye özel tasarımları ve ev sahiplerine özel bahçelere de yer ayrılması. Bunun yanı sıra diğer projelerde bulunan havuzdan sosyal tesise kadar tüm sosyal ihtiyaçlar en son markalar ve lüks teknolojilerle bu projelerde buluşuyor. Birçoğu ünlü mimarlar tarafından yapılan projelerde yeşil alana bol yer ayrılırken ev sahiplerinin kendilerini şehrin dışında hissedecek bir ortam yaratılıyor. Bazı projeler ise ev sahiplerini 'sultan' gibi hissettirecek konseptlerle tekne servisinden özel araca kadar kişiye özel servisler de veriliyor.

İstanbul'un en batısından en doğusuna kadar farklı yerlerde geliştirilen lüks ve butik projeler sahiplerini bekliyor. Şehrin içinde sakin bir yaşam yakın zamanda daha fazla ihtiyaç haline gelmesiyle birlikte projelerin değerleri de hızla artacak görünüyor.

Altunizade'de 208 lüks konak

Altunizade'de 208 lüks konak

Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat'ın Üsküdar Altunizade'de hayata geçirdiği Şehrizar Konakları projesi İstanbul'daki en lüks projeler arasında geliyor. Projede 300 metrekare taban oturumlu 38 blok ve 208 lüks daire yer alıyor. Blokların arazisi, toplam 600 araç kapasiteli 5 ayrı otopark katından oluşuyor. Projede, kendi içerisinde birkaç bloğun birleştiği mahalleler oluşturuldu. Şehrizar Konakları'nda 3-8 odalı dairelerin büyüklükleri brüt 180-626 metrekare arasında değişirken metrekare fiyatları 10 bin TL civarında bulunuyor. Halen satışta olan daire tiplerinin fiyatları ise KDV dahil 1 milyon 950 bin ile 3 milyon 600 bin TL arasında değişiyor. 49 bin 500 metrekarelik arazide 108 bin metrekare inşaat alanı proje 450 milyon dolar yatırımla hayata geçiriliyor. Proje ünlü mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar'ı da buluşturuyor.

Metrekare fiyatı: 10 bin TL
Daire fiyat aralığı: 1 milyon 950 bin - 3 milyon 600 bin TL
Teslim: 2013

Bahçeşehir'de 353 bin liraya bahçeli evBahçeşehir'de 353 bin liraya bahçeli ev
Dekar DK tarafından 'Her eve bir bahçe' konseptiyle Bahçeşehir'de yapılan Asmalı Evler projesi dokuz farklı ev tipinden oluşuyor. Satışların yüzde 50'sinin tamamlandığı projedeki dairelerin büyüklükleri 134 ile 180 metrekare arasında değişiyor. Projedeki fiyatlar ise 353 bin TL'den başlayarak 613 bin TL'ye kadar çıkıyor. Projede her evin 40 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen bahçesi bulunuyor. Toplam 55 bin metrekarelik alanda inşa edilen projede yarı olimpik yüzme havuzu, kafe ve fitness salonunun yer aldığı sosyal tesis, kapalı ve açık otoparklar, rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları da yer alıyor. 170 bahçeli evden oluşan Asmalı Evler Projesi'nin ilk etabı Kasım 2012, ikinci etabı Haziran 2013, üçüncü etabı ise Eylül 2013'te teslim edilecek.

Metrekare fiyatı: 2 bin 500 - 3 bin 400 TL
Daire fiyat aralığı: 353 bin - 613 bin TL
Teslim: İlk etap Kasım 2012
İkinci etap Haziran 2013
Üçüncü etap Eylül 2013

Çengelköy'de metrekaresi 3 bin 200 dolarÇengelköy'de metrekaresi 3 bin 200 dolar
Delta, Çağdaş ve Emiroğlu İnşaat konsorsiyumunun Çengelköy'de yaptığı Sultan Makamı projesinde metrekare fiyatları 3 bin 200 dolardan başlıyor. Projede, ortalama metrekare satış fiyatları 5 bin 800 dolardan başlıyor. Bahçe ve çatı dublekslerinin de yer aldığı projede 35 blok ve 79 bağımsız bölüm yer alıyor. Toplam 67 bin 428 metrekarelik alan üzerine kurulan projede 9 havuzlu müstakil köşk, 26 bahçe dubleksi, 26 çatı dubleksi ve 18 normal daire yer alıyor. Projenin adından yola çıkarak 'sultan' konseptli hizmet veriliyor. Misafirlerini Osmanlı kostümleriyle karşılayan görevliler- VIP minibüslerle proje sakinlerini İstanbul'un iki havaalanına, Bağdat Caddesi'ne ve iskelede bekleyen Sultan Teknesi'ne transfer ediyor.Projede daire fiyatları 1.5 ile 2 milyon dolar arasında değişirken dubleks fiyatları 3 milyon dolara kadar çıkıyor. proje 150 milyon dolar yatırımla yapılıyor.

Metrekare fiyatı: 3 bin 200 dolar - 5 bin 800 dolar
Daire fiyat aralığı: 1.5 - 3 milyon dolar
Teslim: Eylül 2012

Saklı Bahçe'de son üç villa satışta

Saklı Bahçe'de son üç villa satışta
Avrupa Konutları projesinin Bahçeşehir'de inşa ettiği 36 konaktan oluşan Saklı Bahçe Konakları projesinde son daire satışları devam ediyor. 32 lüks dairenin satışının yapıldığı projede bir dubleks daire ile üç müstakil villa hâlâ satışta. Projedeki 262 metrekarelik butik dairenin fiyatı 908 bin TL, 478 ile 521 metrekare arasındaki daireler ise 1 milyon 758 bin ile 1 milyon 993 bin TL arasında değişiyor. ProjeBahçeşehir TEM yolunun hemen yanı başında Mahmutbey gişelerine 10 kilometre, Atatürk Havaalanına ise 20 dakika mesafede bulunuyor.

Metrekare fiyatı: 3 bin 500 - 4 bin TL
Daire fiyat aralığı: 908 bin- 1 milyon 993 bin TL.... Dilek TAŞ/Emlak&Mortgage

Etiketler : Butik projeler , Altunizade Fenerbahçe Bahçeşehir , Gayrimenkul geliştirme , Çalık Holding , Gap İnşaat Üsküdar Altunizade Şehrizar Konakları projesi , İstanbul en lüks projeler , Dekar DK , Bahçeşehir Asmalı Evler projesi , Delta , Çağdaş , Em

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman