Eston Yapı yurtdışına açılıyor

Eston Yapı yurtdışına açılıyor

Eston Yapı yurtdışına açılıyor
Eston Yapı Yakuplu ve Bahçeşehir'de inşa ettiği, metrekaresi 3 bin liradan başlayan Eston Deniz ve Eston Şehir projelerini yurtdışında tanıtacak.

Bunun için Dubai, Rusya ve Moskova'da şube açılacak.
1965 yılında kurulan bugüne kadar altyapı, endüstri yapıları, iş merkezleri, hastaneler, toplu konutlar ve lüks konutlar üreten Eston hedef büyüttü. Zeytinoğlu Holding iştiraklerinden olan ve 2008'de kendi istekleri ile TMSF'ye devredilen şirket, devletin de güvenini arkasına alarak ürettiği konutları hem yurt içinde hem de yurtdışında pazarlamaya hazırlanıyor. Yurtdışı tanıtımlar şirketin bir diğer iştiraki olan ve 1998 yılında faaliyetlerine başlayan Eston Yapı üzerinden yürütülecek. Eston'a TMSF tarafından Grup Şirketleri Genel koordinatörü olarak atanan Şerif Eren, Eston Yapı'nın bugüne kadar aralarında Eston Kandilli Evleri, Eston Derince Evleri, Eston Reşitpaşa Evleri, Ardıçlı Evleri, Ardıçlı Göl Evleri, Eston Şehir 1. ve 3. Kısım, Eston Deniz Yakamoz Evleri gibi toplam 17 proje geliştirdiğini ve 5 bin konut ürettiğini söyledi.

Dev şehir kuruyor

Yakuplu ve Bahçeşehir'de 3 milyon 500 bin metrekare arsa stoku bulunan şirket, bunları sırasıyla projelendirecek. Halen Yakuplu'da inşaatı devam eden Eston Deniz 1 milyon 200 bin metrekare arsa içinde yükseliyor. Projede toplam 5 bin 359 adet konut yer alıyor. Buyüklükleri 78 metrekare ile 364 metrekare arasında değişiyor. Metrekare satış fiyatı 3 bin liradan başlıyor ve 3 bin 500 liraya kadar çıkıyor. Bahçeşehir'de yükselen Eston Şehir ise 2 milyon metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Projede 66 metrekare ile 227 metrekare arasında değişen toplam 2 bin 800 konut bulunuyor. Metrekare fiyatı 3 bin 500 liradan başlıyor. Her iki projede de site aidatlarının 150 lira ile 300 lira arasında olacağı söyleniyor.   

Yabancıların ilgisi yoğun

Eston Deniz ve Eston Şehir'de yaklaşık 200 milyon liralık satış gerçekleştirdiklerini, diğer projelerle birlikte yaklaşık 1 milyar liralık satış rakamına ulaştıklarını belirten Eston Yapı Genel Müdürü Ali Cenk Dönmez'de mütekabiliyetle birlikte özellikle yabancı yatırımcılardan yoğun bir talep aldıklarını söyledi. Talepleri değerlendirdiklerini belirten Dönmez, Dubai, Rusya ve Moskova'da şube açarak öncelikle Eston Şehir ve Eston Deniz projelerinin tanıtım ve satışını gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.  

Prim potansiyeline dikkat çekildi

Eston Deniz ve Şehir'de fiyatların uygun olduğunu belirten Ali Cenk Dönmez, "Evlerin teslim güvencesinin arkasında devlet var. Metrekare fiyatları diğer projelerle kıyaslandığında çok düşük kalıyor. Yakın zamanda inşa edilmesi planlanan 3'ncü köprü projenin yanından geçiyor. Bu nedenle projenin kısa süre içinde yatırımcısına yüksek kazanç vaat ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim" dedi.

Yeni projeler yolda

Şirketin yeni projeleri arasında Reşit Paşa'da 80 bin metrekare alan üzerinde inşa edilmesi planlanan Komşu Evler ve Bahçeşehir'de Eston Deniz ve Eston Şehir'e komşu marinaya bitişik arazide otel ve sağlık kompleksi inşaatları bulunuyor. Ancak her iki projenin de henüz fizibilite çalışmalarının yapıldığı kaydediliyor.

Banka kredisine uygun

Konut alıcıları için farklı ödeme alternatifleri de sunuluyor. Şirket bünyesinde 18 aya kadar sıfır faiz uygulanıyor. Yine şirket bünyesinde 60 aya kadar yüzde 0,95'le vade yapılabiliyor. Daha yukarıdaki vadeler için ise banka kredisi kullanmak mümkün.

İçinde marinası var

Birbirinden bağımsız bölümler halinde inşa edilen Eston Deniz ve Eston Şehir'de her bölümün kendine ait bir yönetimi ve güvenliği var.  Projede her türlü spor ve alışveriş olanaklarının yanı sıra, Eston Deniz'in önünde uzanan 500 teknelik marina, 1,5 km'lik sahil şeridi bulunuyor. Her eve 200-250 metrekarelik bahçeler de dikkat çekiyor. Çevreci bir yaklaşımla inşa edilen projede atık sular ise bahçe sulamasında kullanılıyor... EMİNE AÇAR / BUGÜN

Etiketler : Eston Yapı yurtdışına açılıyor , Eston Yapı Yakuplu , Bahçeşehir , Eston Deniz Eston Şehir projeleri , TMSF , Eston Deniz Yakamoz Evleri , Eston Kandilli Evleri , Eston Derince , Yeni projeler , Konut

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman