TOKİ'den 43 bin liraya konut

TOKİ'den 43 bin liraya konut

TOKİ'den 43 bin liraya konut

TOKİ, Ankara Mamak'ta alt gelir grubundaki vatandaşlar için sosyal nitelikli konut inşa edecek.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Mamak'ta alt gelir grubundaki vatandaşlar için 43 bin liradan başlayan fiyatlarla sosyal nitelikli konut inşa edecek.
Piyasa koşullarında ev sahibi olma imkanı bulamayan düşük gelirli vatandaşlar için yeni projeler üreten TOKİ, hasılat paylaşımı ve kaynak geliştirme projesiyle elde ettiği geliri, yoksul vatandaşlara ucuz konut üretebilmek için kullanıyor.
Alt gelir grubundaki vatandaşlara, kira yerine, taksitlerini ödeyerek kendi evlerinin sahibi olma fırsatı sunan TOKİ, bu kapsamda Ankara Mamak 2. Etap'ta inşa edeceği 234 konutu, kura yöntemiyle satışa çıkarıyor.
 
217 lira taksitle ev
Satışa sunulan konutların 135'i 64, 99'u 84 metrekare ve 2 oda 1 salon şeklinde olacak. 
64 metrekarelik konutların peşin fiyatı, 43 bin liradan başlayacak. Bu konutlar aynı zamanda 4 bin lira peşin 180 ay vadeyle de satışa çıkarılacak. Konutların aylık taksitleri ise 217 liradan başlayacak.
Aynı projedeki 84 metrekarelik konutlar ise peşin 55 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. Yüzde 12'si peşin, 180 ay vadeyle satılacak konutların aylık taksitleri de 273 liradan başlayacak.
Konut başvuruları, 4-15 Haziran arasında Ziraat Bankası'nın Hamamönü Şubesi tarafından kabul edilecek... Star Gündem

Etiketler : TOKİ 43 bin liraya konut , TOKİ , Ankara Mamak , toki ankara konut projeleri , toki kampanyası , toki en uygun konut , toki projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman