Yeni metro hattının konut projeleri

Yeni metro hattının konut projeleri

Yeni metro hattının konut projeleri

Anadolu Yakası'nda inşaatına başlanan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı, Burhaniye Mahallesi ile Bulgurlu-Libadiye arasında kalan bölgeyi ihya edecek. Bölgede şimdiden yeni projeler yükselmeye başladı.
 
Anadolu Yakası'nda inşaatına başlanan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı, Burhaniye Mahallesi ile Bulgurlu-Libadiye arasında kalan bölgeyi ihya edecek. Bölgede şimdiden yeni projeler yükselmeye başladı. Yeni projeler, yeni metro hattıyla birlikte yıldızı parlayan ve Marmaray istasyonuna bağlanacak bölgede yatırımcılara yeni fırsatlar sunacak. Ulaşımın rahatlamasıyla birlikte inşaat şirketlerinin bölgeye daha çok ilgi göstermesi bekleniyor. Ancak Bulgurlu, Libadiye, Kısıklı ve Burhaniye'de boş arazi bulmak zor. Para Dergisi'nden Bülent Ekimci, İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden olan bölgedeki binaların çoğunun eski olduğunu, son 10-15 yılda yıldızı parlayan Libadiye'deki konutların bölgenin en yeni evleri arasında olduğunu belirtiyor. Ekimci'ye göre Çamlıca Tepesi'ne doğru çıktıkça gecekondu sayısı artıyor.
 
Yeni konut projeleri
Gelişmeleri önceden farkeden inşaat şirketlerinin bölgedeki konut projeleri hızla yükseliyor. GAP İnşaat'ın Burhaniye'deki Şehrizar Konakları ile Sur Yapı'nın Çamlıca eteklerinde inşa ettiği Exen İstanbul projeleri bunlara en görünür örnekler. Dubai'deki Burç Halife ve The Dubai Mall'u inşa eden Emaar da İstanbul'da Toskana Vadisi'nden sonra ikinci projesini Libadiye'de inşa ediyor. Emaar Türkiye'nin Ünalan Köprüsü'nün hemen yanındaki 74 dönüm arazi üzerinde hafriyat çalışması devam ediyor. Ant Yapı ise Libadiye'de yeni bir ofis ve rezidans projesine başlamaya hazırlanıyor.
Ayrıca Bulgurlu'yu geçer geçmez Ümraniye Çarşı Karakolu'nun alt tarafında da yeni konut projeleri var. Bölgede Ağaoğlu İnşaat'ın Teras Bahçe, Sezgin İnşaat ve Doğu Kuyumculuk'un ortak projesi Kardelen Evleri'nin inşaatı devam ediyor. İşte Para Dergisi'nde yayınlanan ve sözkonusu bölgelerde inşa halindeki projeler, özellikleri ve fiyatları...
 
Exen İstanbul
Sur Yapı'nın Çamlıca eteklerindeki Mandıra Caddesi'nde inşa ettiği Exen İstanbul projesi, 44 katlı 160 metre yüksekliğinde kule rezidanstan oluşuyor. Bin 38 konut, ofisler ve alışveriş merkezi bulunan projede, 36 metrekarelik stüdyo daireden 355 metrekarelik 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor. 1+1 dairelerin fiyatları 431 bin TL seviyesinden başlıyor.
0216 316 79 90 www.exenistanbul.com.tr
 
Şehrizar Konakları
Çalık Holding iştiraki GAP İnşaat'ın Emlak Konut ile kar paylaşım modeliyle Burhaniye Mahallesi'nde 49 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa ettiği Şehrizar Konakları, 38 blokta 208 daireden oluşuyor. Brüt 180 ile 626 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatı 2 milyon 50 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. İstanbul'un yüzük taşı olarak gösterilen arazilerinden birinde inşa edilen proje, sahiplerine 2013 yılının ilk yarısında teslim edilecek.
0216 557 90 10 www.sehrizar.com
 
Emaar Libadiye
Emaar Türkiye'nin Libadiye'deki 66 bin metrekare arazi üzerine inşa edeceği Emaar Libadiye projesinde bin 200 konutun yanı sıra 5 yıldızlı otel, ofis, rezidans ve bir alışverişmerkezi planlanıyor. Halen hafriyat çalışmaları devam eden projede 47 metrekarelik stüdyodan 650 metrekarelik 6+1'e farklı daire seçenekleri var. Yakında satışa çıkması beklenen projenin 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor.
 
Teras Bahçe
Ağaoğlu İnşaat'ın 15 katlı tek bloktan oluşan Teras Bahçe projesi, Ümraniye Çarşı Karakolu'nun alt tarafında Şerifali'ye doğru giden yol üzerinde inşa ediliyor. 45 konutluk projede 100 ve 115 metrekarelik 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunuluyor. Dairelerin fiyatı ise 250 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor.
0216 481 60 60
Kardelen Evleri
Sezgin İnşaat ve Doğu Kuyumculuk'un ortak projesi Kardelen Evleri, 2 blokta 60 daireden oluşuyor. 85, 105 ve 115 metrekarelik 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunular projede fiyatlar henüz belirlenmedi.
0216 335 59 55
 
Ant Yapı
Ant Yapı, Ünalan Mahallesi'ndeki 35 bin metrekarelik arazi üzerine yeni bir ofis ve rezidans başlamaya hazırlanıyor. 100 stüdyo daire ve home ofis ile açık ve kapalı spor alanlarından oluşan proje için 100 milyon dolarlık yatırım yapılacağı açıklandı. Hazırlıklarını sürdüren firma, bu yıl içinde inşaata başlamayı ve 2014 yılında projeyi teslim etmeyi planlıyor...| sahibinden.com | Selma Şenol

Etiketler : Yeni metro hattının konut projeleri , Anadolu Yakası , Üsküdar-Çekmeköy metro hattı , Yeni konut projeleri , Kardelen Evleri , Emaar Türkiye , GAP İnşaat , Exen İstanbul Sur Yapı , Teras Bahçe Ağaoğlu İnşaat , Ant Yapı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman