DAP Yapı'dan 'Yeni Dalga' hareketi

DAP Yapı'dan 'Yeni Dalga' hareketi

DAP Yapı'dan 'Yeni Dalga' hareketi

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi isimlerinden DAP Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz, inşa ettiği projelerle sektörde adeta ‘yeni dalga’ akımı yarattı.
Gayrimenkulde geleceğin projelerini inşa etmek için yola çıkan Ziya Yımaz, DAP’ın anlamını ’temiz ve şık’, açılımını ise ‘Doğru alanda projeler’ olarak tanımlarken, firmanın adı bile sektörde alışık olmadığımız bir hikayeyi ortaya koyuyor.
Ziya Yılmaz, ilk projelerini Şelale Evleri adıyla hayata geçirdikten sonra şirketin adını markalaştırmak için çalışmalara başlamış. Bunun altını da sadece isimle değil yapacağı projelerin mimari çizgileri ve konseptleriyle doldurma hedefiyle yola çıkan DAP Yapı’nın adresi ise belliydi... Maltepe-Kartal aksında deniz gören lüks projeler için arsa yatırımlarını tamamlayan Ziya Yılmaz, ‘Benim için dönüm noktası’ dediği Dragos Royal Towers projesinde elde ettiği başarıdan sonra ardı ardına yenilikçi projeleri ortaya koymaya başladı.
 
15 kuleye ulaşacak
Royal Towers’ın ardından DAP Yapı aynı bölgede DAP Royal Center, DAP Burgu Kule, DAP Dalga Kule ve son olarak DAP Tango Kule projesine başladı. Firmanın Maltepe’de yakında 1 projesi daha başlayacak. Bu sayede DAP Yapı’nın 15 kulesi İstanbul siluetindeki yerini alacak. DAP Yapı Dragos Royal Towers dışında 4 projede satışı sürdürüyor. Satıştaki projelere yoğun ilgi alan DAP Yapı, tüm projelerin yüzde 50’den fazlasını satmış durumda.
 Ziya Bey ile de inşaatı tamamlanmak üzere olan DAP Royal Center’ın satış ofisinde buluşuyoruz. Projenin dış cephesi yapılıyor. 4 bin 500 metrekarelik büyüklüğü olan satış ofisinde 20 kişi çalışıyor. 2 katlı olarak tasarlanan ofisin bahçesinde büyük bir havuz da bulunuyor. Bu da projede çokça yer alan su konseptinin ipuçlarını vermeye yetiyor. Kulelerdeki dairelerin neredeyse hepsi deniz görüyor. Modüler sistemle yapılan projedeki kat birleştirilebiliyor. DAP Yapı da şirket merkezini buraya taşımayı planlıyor.
 
Şehir dışından ilgi fazla
DAP Yapı’nın Royal Center projesinden genellikle beyaz yakalılar daire alıyor. Eğitimciler, şirket sahipleri ve yöneticiler projeyi tercih ediyor. 35-55 yaş aralığındakilerin daire aldığı projelere şehir dışında da epeyce talep geliyor. Projenin yüzde 27’sini şehir dışı ve yurt dışındakiler alıyor. Arap ülkeleri ilgi gösterirken, ünlüler de projeyi tercih edebiliyor. Diğer projelerde olduğu gibi Royal Center’da da otel konsepti olması nedeniyle yatırımcılar yoğun ilgi gösterirken, oturmak için alanlar da oluyor.
Ziya Bey, DAP Royal Center’ın, geçen yıl mayıs ayında satışa çıktığını ve bu süre zarfında konutların yüzde 60’a varan oranlarda prim yaptığını belirterek, şunu da vurgulamak istiyor: “Projelerimiz genelde iyi prim yapıyor. Mesela Şelale Evleri’ni 18 bin liraya sattık ama şimdi 400 bin lira. Bölgedeki gelişimle birlikte konutlar da prim yapmaya devam ediyor. Royal Center’ın bulunduğu aksta da metrekareler 8 bin liraya kadar çıkacaktır.” 
 
Adımızı dünyaya duyuracağız
Ziya Bey, mimaride farklılaşarak gayet başarılı olduklarını belirterek, “DAP Yapı kurumsal ve büyük bir marka. Özellikle mimariye kattığımız yenilikler ortada. DAP Yapı ismini dünyada da önemli bir noktaya getireceğiz” dedi. Gerçekleştirdikleri projelerin de markalarına yakışması için çaba gösteren Ziya Bey, gittikleri bölgeye de önemli katkı sunduklarını belirtiyor. DAP Yapı’nın daha önce proje yaptığı yerler arasında Maltepe’nin yanı sıra Kağıthane ve Çekmeköy var. Ziya Bey, metrekaresi 2 bin 500 liraya daire satılan Maltepe’de 5-6 bin liraya daire sattıklarını bu sayede bölgenin de gelişimine katkı sunduklarını vurguluyor. Aynı şekilde 2000 yılında girdiği Kağıthane’yi değiştirdiklerini söyleyen Ziya Yılmaz, Maltepe ve Kartal aksında yaptıkları projelerle bölgenin Zincirlikuyu-Levent gibi olabileceğini gösterdiklerini vurguluyor.
Geleceğin projelerini yapıyor
DAP Yapı, birbirinden farklı ve zor projelerle konutta gerçekten de bir akım başlattı diyebiliriz. Türkiye’nin ilk Burgu Kuleleri, dalgalardan esinlenen dalga Kule ve yelkeni andıran kuleler… Yaptıkları projelerle İstanbul’u güzelleştirme hedefi DAP Yapı’yı daha çok motive ediyor ve Ziya Yılmaz da güzel projelerin yanı sıra gelecek 30 yılda işlevini yitirmeyecek geleceğin projelerini yapmak için çalıştığını söylüyor.

Etiketler : DAP Yapı Yeni Dalga hareketi , Ziya Yımaz , DAP , DAP Royal Center , DAP Burgu Kule , DAP Dalga Kule , DAP Tango Kule projesi , DAP Yapı , Şelale Evleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman