Düzce 2012 yılının ilk döneminde konuta en fazla yatırım yapan il oldu.

Düzce 2012 yılının ilk döneminde konuta en fazla yatırım yapan il oldu.

 

Düzce"de Yüksek Kiralar Ev Satışlarını Arttırdı
 
Düzce"de yaşanan konut sıkıntısı nedeni ile yükselen kira fiyatları vatandaşları ev almaya yöneltti. Düzce 2012 yılının ilk döneminde konuta en fazla yatırım yapan il oldu.
Düzce’de yaşanan konut sıkıntısı nedeni ile yükselen kira fiyatları vatandaşları ev almaya yöneltti. Düzce 2012 yılının ilk döneminde konuta en fazla yatırım yapan il oldu. 
 
Düzcelilerin konuta yatırım yapmalarının ana sebeplerinin başında konut yetersizliği nedeni ile yükselen kira fiyatları geliyor. Düzce’de emlak ve satış danışmanlığı yapan Nurhan Büyükuçar, vatandaşların yüksek kira ödemek yerine ev sahibi olmayı tercih ettiklerini ifade ederek, “Düzce’de konut sıkıntısı var. Bu sebeple kiralık ev bulmak zorlaşıyor. Düzce genelinde ortalama bir ev fiyatı 100 ile 150 bin lira arasında. Kira fiyatları ise sobalı evlerde 350 lirayken doğalgazlı ve yeni evlerde 800 liraya kadar yükseliyor. Bu sebeple insanlar yüksek kira vermek yerine kredi çekerek ev sahibi olmayı tercih ediyorlar. Bu bizim işlerimize kötü yansıyor fakat insanlar ev sahibi olmaktan yana oluyorlar” dedi.
 
Büyükuçar ayrıca, Düzce’de uygulanan 3 kat imar uygulamasının yerleşim alanlarını genişleteceğini savunarak “Yüksek katlar yerine yapılan 3 katlı binalar için şehir merkezinde alan kalmayınca yapılaşmalar mecburen şehir merkezinin dışına doğru kayacaktır. Bu sebeple Düzce genişleyecektir. Bu Düzce’nin ilerleyen zamanları için oldukça güzel ve mantıklı bir uygulama” ifadelerini kullandı.

Etiketler : Yüksek Kiralar Ev Satışlarını Arttırdı , Düzcelilerin konuta yatırım yapmaları , düzce emlak haber , Düzce konut , düzce emlak haBER , düzce konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman