İstanbulluların Ege özlemi EgeBoyu’nda satışları patlattı!

İstanbulluların Ege özlemi EgeBoyu’nda satışları patlattı!

 

EgeBoyu projesinde konutların yüzde 65’i satıldı
İstanbulluların Ege özlemi
EgeBoyu’nda satışları patlattı!
 EVİYA Gayrimenkul’un Ege’yi İstanbul’a taşıyan yepyeni projesi EgeBoyu, 24 Şubat’ta gerçekleşen lansmanının ardından yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Hem mimarisi hem de peyzajı ile Ege’nin güzelliklerinden esinlenerek tasarlanan projede konutların yüzde 65’i şimdiden satıldı. Lansmana özel %10 luk indirimle satışa sunulan projede kampanya, 10 Haziran’da sona eriyor.
 Anadolu Yakası’nın yeni Göktürk’ü olarak adlandırılan Sancaktepe, ABD’de yapılan deprem araştırmasında en güvenli bölgelerden biri seçilirken, projenin tam karşısına yeni yapılacak şehir hastanesi ve şehir merkezine yakınlaştıracak metro hattı ile konut sektörünün modern yaşam merkezi olmaya hazırlanıyor.
Anadolu yakasında bir Ege kasabası kurmayı hedefleyen EVİYA Gayrimenkul’un EgeBoyu projesi çok beğenildi. 24 Şubat’ta lansmanı yapılan projede, 2008 krizinin etkilerinin Avrupa’da devam etmesi ve Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’de de emlak sektörünü etkileyen resesyona rağmen, konutların yüzde 65’i iki ay gibi kısa bir süre içerisinde satıldı.
 Toplam 114 bin metrekare inşaat alanında 17 blok ve 28 üniteli çarşı bölümünden oluşan EgeBoyu’nda 49 ile 204 metrekare arasında değişen 644 daire yer alıyor. Stüdyodan 4+1’e kadar uzanan konutların yanı sıra 28 ticari ünite bulunan, 3,25 metre tavan yüksekliğine sahip daireleri ile ferah yaşam alanları sunan projede daire fiyatları, 168 bin 500 TL ile 732 bin 500 TL arasında değişiyor.
 Sancaktepe Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü
Son yıllarda yıldızı parlayan ve birçok prestijli projenin yer aldığı ilçede, Ege kasabası kurmaya hazırlanan EgeBoyu, bölgenin en kıymetli yerinde bulunuyor. ABD Jeolojik Araştırmalar Dairesi’nin son Türkiye raporuna göre, deprem açısından en güvenli ilçelerden biri olduğu belirlenen Sancaktepe, 2015 yılında açılması planlanan metro ile şehir merkezine 24 dakika yakınlıkta olacak. Hızla gelişmekte olan ilçe, bulunan tam teşekküllü hastanesi ve okullarıyla aileler için yeni çekim merkezi olacak.
 “Satışlar beklentilerimizin üzerinde”
Sektörün durgunluğuna rağmen EgeBoyu satışlarının yükseldiğini belirten EVİYA Gayrimenkul Genel Müdür’ü Seba Gacemer, “EgeBoyu beklentilerimizin üzerinde ilgiyle karşılandı. Özellikle ailelerin projeye ilgisi yoğun oldu. Bu dönemde en fazla satış yapılan ve ciro sağlayan proje oldu. Projemizin lansmanını 24 Şubat’ta yapmıştık. Kısa sürede toplam 644 konuttan oluşan projede 420 adet konut satışı gerçekleşti. 2012’de sektörden gelen açıklamalara göre en fazla konut satan projesi EgeBoyu oldu” dedi. Projede lansmana özel bir indirim uyguladıklarını Seba Gacemer, %10 luk indirimin 10 Haziran’da sona ereceğini belirtti.
 Bağdat Caddesi’nde Ege rüzgarı esti
EVİYA Gayrimenkul’un Ege kasabalarının detaylarını yansıtarak tasarladığı projesi EgeBoyu’nun satış ofisi de farklı konseptiyle dikkat çekiyor. Ziyaretçilerin Ege havasını yaşadığı, bölgeye özgü dekorasyonu ile projenin hikâyesini tam anlamıyla yaşatan satış ofisi, Bağdat Caddesi’nde de açıldı. Cadde’de kısa süreli hizmet veren ofis özel olarak portatif şekilde tasarlandı. Gacemer, “Kent insanına farklı bir yaşam alanı sunan EgeBoyu’nun, projeyle aynı konseptte tasarlanan mini satış ofisi, Anadolu Yakası’nın kalbi Bağdat Caddesi’nde yoğun ilgi gördü.
 Ege’nin ayrıntıları EgeBoyu’nda gizli
Ege’nin ayrıntılarını barındıran projede Ege kasabalarındaki sadelik ve modern mimari bir arada kullanılıyor. Ege’ye özgü cumbalar, panjurlar yaşam alanlarını süslerken, geniş balkonlar ve güneş kırıcı paneller EgeBoyu’na modern bir hava katıyor.  EgeBoyu peyzajında egeye özgü olup, İstanbul’da yaşayabilen lavanta, kekik, mor salkım, Bodrum papatyası, acem borusu, ağaç hatmi, üzüm bağları ve hanımelleri gibi bitki türleri bulunuyor. Projede ayrıca Cunda meydanında güneş saati, Foça’da Foça’nın simgesi fok heykeli, Alaçatı’da sakız adası yer alıyor. EgeBoyu’nun meydanlarını ise incir, sakız, zeytin, iğde ve ıhlamur ağaçları süslüyor.
 Her beş kişiden biri EgeBoylu
İstanbul’un karmaşasından uzak kalmak isteyip aynı zamanda şehirden kopamayanların tercihi Ege Boyu, Ege yaşamının huzurunun yanı sıra modern mahalle hayatını da sakinlerine sunuyor. Her yaz Ege özlemini çeken ve bu güzelliği tüm bir yıl boyunca yaşamayı arzulayan her beş kişiden biri, EgeBoyu’ndan konut satın alıyor.
EVİYA Hakkında,
EVİYA Gayrimenkul, Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olan ve İMKB’50 indeksi içinde yer alan öncü konut markası Sinpaş GYO’nun yeni bir iştiraki olarak 2011 yılında kuruldu. Adını, “Evinde İyi Yaşa” sloganından alan EVİYA, sektörde apayrı bir yeri olan Sinpaş’ın, “ihtiyaçları çözümlerken belli bir fikri olan, özgün ve temalı konut vizyonunu çok daha geniş kitlelere sunmayı hedefledi. EVİYA, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek orta segmentte benzerlerinden çok farklı, alışık olmadığımız kadar kaliteli ve özgün konut projeleri yapmak üzere konumlandı.
Bir ilki gerçekleştirerek orta gelirli aileleri de konsept konut projeleri ile buluşturacak olan EVİYA, ilk ve prestij projesi olarak Kalbi Ege’de kalanlar için İstanbul’da bir Ege kasabası kuruyor. EVİYA, mimarisinden peyzajına kadar üzerinde titizlikle çalışılan ve Ege’nin güzelliklerini İstanbul’a taşıyan EgeBoyu ile herkesin hayalini kurduğu bir yaşamın kapılarını aralıyor. İstanbul’un hızla gelişen ilçelerinden Sancaktepe’de, 40.500 metrekare alan üzerinde yükselen Ege Boyu projesi, konut ve ticari alanlardan oluşuyor. Proje, kent yaşamının karmaşasından uzak, Ege yaşamının huzurunun yanı sıra modern mahalle hayatını da sunuyor. Ege’nin tüm ayrıntısını barındıran projede Ege kasabalarındaki sadelik ve modern mimari bir arada kullanılıyor.
EVİYA Gayrimenkul Çağrı Merkezi: 02163131919
Facebook: http://www.facebook.com/EgeBoyu
Twitter: http://www.EgeBoyu.com
www.egeboyu.com

Etiketler : EgeBoyu projesinde konutlar , Anadolu Yakası yeni Göktürk , EVİYA Gayrimenkul , Ege ayrıntıları EgeBoyu , EVİYA Hakkında

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman