Olimpiyat Stadı-Ümraniye 64 dakika

Olimpiyat Stadı-Ümraniye 64 dakika

Olimpiyat Stadı-Ümraniye 64 dakika

Olimpiyat Stadı-Ümraniye 64 dakika

Doğuş Grubu şirketlerinden Doğuş İnşaat'ın ihalesini kazandığı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu'nun temeli bugün atılıyor. 16 duraklı metro ile Olimpiyat Stadı-Ümraniye arası 64 dakikaya inecek.

Doğuş İnşaat’ın kazandığı 564 milyon euro ihale bedelli, 17 km uzunluğundaki Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu'nun temel atma töreni bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Doğuş Grubu üst yönetiminin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yapım süresi 38 ay ve bakım süresi de 24 ay olarak belirlenen metro tamamlandığında Olimpiyat Stadı’na ulaşımın Ümraniye’den 64 dakika ve Çekmeköy’den 78 dakikada olması hedefleniyor.

Metro hattı üzerindeki duraklar ise Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkilap, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konut ve Çekmeköy.

Toplam 16 adet istasyona ve bir adet araç bakım ve depo sahasına sahip olacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu çalışmaları kapsamında 22.100 metre TBM tünel ve 18.700 metre NATM tünel açılacak. Toplam demiryolu yapımı ise 43.100 metre olacak.

Projenin elektromekanik imalatları arasında; güç temini ve cer gücü, sinyalizasyon, kontrol ve haberleşme, ve çevresel kontrol sistemleri, yardımcı tesisler, yürüyen merdiven ve asansörler, demiryolu işleri, genel hizmetler, atölye ve bakım ekipmanları temin, montaj ve işletmeye alma yer alıyor.

Yapmış olduğu işler arasında ana hatlarıyla, 19 adet baraj ve hidroelektrik santralı, 415 km’si otoyol olmak üzere 1150 km yol yapımı, 2 milyon metrekare bina yapımı, altyapı işleri, toplam 35 bin metre köprü, viyadük, alt ve üst geçitler, 96 bin metreden daha uzun tünel ve derivasyon tünelleri, limanlar, marinalar, sulama projeleri, kanalizasyon sistemleri, ofis binaları, alışveriş ve yaşam merkezleri, konut ve endüstriyel binalar olan Doğuş’un içinde yer aldığı projelerin toplam tutarı 4,5 milyar doları buluyor.
Olimpiyat Stadı-Ümraniye 64 dakika
Doğuş İnşaat tarafından Boyabat Barajı ve HES İnşaatı ile Artvin Barajı ve HES Projesi'nin yanı sıra Ukrayna’da Boryspil Uluslararası Havaalanı Geliştirme Projesi, Bulgaristan’da Sofya Metrosu Genişletme Projesi LOT 1 işleri ve 2011 yılı başında Libya’da yaşanan olaylar nedeniyle geçici olarak durdurulan Sirte Üniversitesi Kompleksi 1. Kısım inşaatı'nın çalışmaları da devam ediyor.  sabah

 

Etiketler : Doğuş Grubu , Doğuş İnşaat , Olimpiyat Stadı-Ümraniye arası , metro , istanbul emlak haber , Olimpiyat Stadı , emlka

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman