TOKİ konut sahiplerine 100 trilyonluk indirim yaptı

TOKİ konut sahiplerine 100 trilyonluk indirim yaptı

Başbakan Yardımcısı Arınç," TOKİ'deki konut sahiplerine 98 milyon küsurluk, yani 100 trilyonluk bir sübvansiyon, indirim yapıldı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , TOKİ 'nin Doğanbey Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla hak sahiplerine yaklaşık 100 milyon liralık bir sübvansiyon, indirim yapıldığını belirterek, "Bugünden itibaren Doğanbey konutları üzerinde hiç kimsenin şöyle olsaydı, böyle olsaydı, azdı çoktu deme hakkı bence yok" dedi.

Bursa'dan aday olduğunun açıklandığından bu yana, neredeyse bir seneyi aşkın bir süredir Doğanbey konusuyla karşı karşıya kaldıklarını hatırlatan Arınç, pek çok kişinin sıkıntılarını, şikayetlerini söylediğini, bunları dinlediklerini, ilgili belediye başkanlarıyla görüşmeler yaptıklarını ve bazı aksaklıkların olduğunu tespit ettiklerini anlattı. Arınç, seçim sonrası vakitlerinin büyük bir kısmını, Doğanbey konutlarıyla ilgili ne yapılması gerektiğini çalışmakla geçirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

ÇÖZÜM NOKTASINA GETİRDİK

"Ben de Ankara'da bu çalışmaların içinde oldum. En son Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar TOKİ Başkanı ve yetkilileri ve iki belediye başkanımız olmak üzere enine boyuna meseleyi konuşarak, çözüm noktasına getirdik. Bu söylediğim nisan aylarında oldu. Sonuç itibariyle sayın Başbakanımızın imzalaması ve onaylaması gerekiyordu. O tarihlerdeki rahatsızlık sebebiyle biraz biraz gecikme oldu. Sonunda sayın Başbakanımız da anlaştığımız konu üzerinde mutabakatını bildirdi, imzasını attı ve bizim anlaşma diye ortaya koyduğumuz sonuç, artık yürürlük kazandı."

SON HESAPLAMALAR BUGÜNLERDE YAPILIYOR

Yapılan indirimin sonunda, TOKİ'den daire sahibi olacakların ödeyecekleri miktarın, hak sahibi olacakları dairelerin şerefiyeleri hesaplanarak yüzde 30 indirim uygulanacağını belirten Arınç, "Bu konuda son hesaplamalar bugünlerde yapılıyor. Buraya gelmeden önce size son bir sonuç vermek için TOKİ Başkanını davet etmiştim. Onlardan aldığım notlarla eğer bir hafta içinde bu sizlere gönderilip de ilgili banka tarafından senetler, muvafakatlar imzalanırsa inşallah, belediyemizin verdiği iskanla buralarda konut sahipleri inşallah güle güle oturmaya başlayacaklar" dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, tek konut alan hak sahiplerinin ödemelerinin 72 aydan 156 aya uzatıldığına da değinerek, "Allah Allah baba evladına vermez bunları" dedi.Samanyolu Haber

Etiketler : TOKİ konut sahipleri , Başbakan Yardımcısı Arınç , TOKİ Doğanbey Kentsel Dönüşüm , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , TOKİ

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman