Manhattan'da kiralar rekor kırıyor

Manhattan'da kiralar rekor kırıyor

 

Amerikalılar, son yıllarda, ev almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Manhattan'da aylık kiralar ortalama 3.438 dolara yükseldi.
 
Manhattan'da aylık kiralar ortalama 3.438 dolara yükseldi. Bu rakam, Mayıs 2011'in ortalama kirasından 85 dolar yani yüzde 2.5 daha fazla.
 
Citi Habitats adlı şirketin Mayıs ayı değerlendirme raporuna göre; Manhattan'da büyüyen talebi karşılayacak çok az sayıda apartman bulunuyor. 
 
Manhattan'da fiyatların yüksek olması nedeniyle merkez dışına taşınmayı düşünenler de oluyor. Ancak, West Village'da 3 yatak odalı bir evin aylık kirası 6.600 dolara yükseliyor.
 
New York'ta ortalama yıllık 66 bin dolar kazanan yüksek gelirli çalışanların yaşaması ve şehirde yaşam amaçlı inşa edilen binalarda yükseklik kısıtlaması olması da az sayıda kiralık dairenin daha da değerlenmesine ve kiraların yükselmesine neden oluyor.
 
New York, Amerika'da kiraların yüksek olduğu tek yer değil. Bankalar kredi şartlarını zorlaştırdıkça, Amerikalılar ev almak yerine kiralamayı tercih ediyor.

Etiketler : Manhattan , New York , Citi Habitats , Bankalar kredi şartları , emlak konut proje haberleri , emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman