Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Bu evler depremde çok işe yarayacak

Vefa Group, Vekon markasıyla ‘hızlı barınma’ ihtiyacına dönük 6 ayrı ürün geliştirdi.

Üniteler depremde helikopterden atılabiliyor ve 10 dakikada kuruluyor.

Türkiye hafta içinde yaşadığı sarsıntılarla deprem gerçeğini yeniden hatırlarken, girişimciler de boş durmuyor. Son olarak Vefa Group bünyesinde yer alan Vekon, katlanarak taşınan ve 10 dakikada kurulabilen yaşam alan ünitelerini piyasaya sürdü. Özellikle afet sonrası barınma başta olmak üzere kamp, şantiye ve benzeri durumlardaki konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla geliştirilen yaşam üniteleri katlanabilir olma özelliği ile de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Fiyatı 3-20 bin lira arasında değişen evlerin bir diğer özelliği ise bir afet anında helikopterden o bölgeye atılabilir olması.

Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, 1990 yılında kurulan Vefa Group’un Vekon, Steelife, Nestavilla, Prenta, Profacto ve Neopan olmak üzere altı farklı marka ile üretim yaptığını söyledi. Koçyiğit “2011 yılında dünyanın 27 farklı ülkesinde, Türkiye’nin 67 farklı şehrinde proje yürüttük. 2012 yılının ilk üç ayında ise 13 farklı ülke ve 25 farklı şehre ürünlerimizi ulaştırmayı başardık” dedi. Koçyiğit, Vekon’un pratik yaşam ünitelerinin; katlanabilme, hızlı kurulum, taşıma ve depolamada sunduğu maliyet avantajı sayesinde geçici konaklama ihtiyacına pratik ve güvenli çözümler getirdiğini anlattı.

Vekon markasının Satış Yöneticisi Özgül Yücel de Vekonada, Vekonoba, Vekonest, Vekonas, Vekonant ve Vekonar olmak üzere altı farklı üründen oluşan ‘Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin barınma ihtiyacına hızlıca cevap verdiğini söyledi. Yücel “Türkiye’de ve dünyada ilk defa Vekon tarafından geliştirilen, farklı boyutlara ve kullanım özelliklerine sahip üniteler, kamp, şantiye, ofis, lojman, sosyal tesis binaları ve hobi evleri gibi kullanım alanları sayesinde, başta afet sonrası konaklama olmak üzere tüm acil konaklama ihtiyaçlarını en hızlı ve en güvenli şekilde karşılıyor” diye konuştu. Yücel, ‘Süper Pratik Yaşam Üniteleri’ içinde yer alan Vekonada’nın mevcut çadırlara alternatif olarak geliştirildiğini belirtti. Bu ürünün toplu kullanımlar için de uygun olduğunu söyleyen Yücel, katlanma özelliği ile depolama ve nakliyede avantaj sağlayan bu ürünün geliştirilen ayakları sayesinde her türlü zeminde kullanılabildiğini, ulaşımı zor olan bölgelere helikopterler vasıtasıyla taşınarak bırakılabildiğini ifade etti.

BİR tıra normal şartlarda 2 konteynır sığarken, Vekonada ile 12 tanesinin sığdırılabildiğini söyleyen Özgül, ayrıca “Ürünlerimizi olası bir deprem anında helikopterden de atabiliyoruz” dedi. Özgü,l ürün fiyatları ile ilgili olarak da 3 bin ila 20 bin lira arasında değiştiğini söyledi. internet havadis

Etiketler : Vefa Group , Vekon markası , Vefa Group , Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit , Vekon , Steelife , Nestavilla , Prenta , Profacto , Neopan , prefabrik yapı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman